Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

DZYŃ, DZYŃ!

DZYŃ, DZYŃ!

MNK Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
09.12.2023
sobota
11:00
bilety
DZIAŁANIE WARSZTATOWE dla rodzin z dziećmi w wieku 5-10 lat

  • 09.12.2023 (sobota), godz. 11:00-13:00
  • MNK Gmach Główny, al. 3 maja 1
  • miejsce zbiórki: przed wejściem na wystawę “Matejko. Malarz i historia”

Nadstaw uważnie uszu, by wsłuchać się w dźwięk dzwoneczków… ale tym razem nie tych od sań świętego Mikołaja. To dzwonki z czapki pewnego królewskiego błazna! Poznaj tego słynnego trefnisia oraz artystę, który docenił go, jak nikt inny. Kto wie, może zabierzesz go ze sobą do domu?
Spotkanie będzie okazją do poznania nowej książki dla dzieci wydanej przez MNK pt. “Trochębajki o Janie Matejce” oraz jej autorek.

Bilet: Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona.
Można dołączyć o dowolnej godzinie między 11:00 a 13:00 (lub do wyczerpania materiałów)

Prowadzenie:

Jagoda Gumińska-Oleksy
 – absolwentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, w Dziale Edukacji MNK współtworzy program dla dzieci i rodzin. Współpracuje z Uniwersytetem Dzieci. Autorka książki „Opowieści przedmiotów, czyli bajki podsłuchane w muzeum”. Współautorka “Trochębajek o Janie Matejce”. Wierzy w bajki, lubi opowiadać i uwielbia podsłuchiwać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują. Ma nadzieję, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów.

Katarzyna Maziarz-Górka – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Edukatorka muzealna, stypendystka MKiDN. Pracuje w Dziale Edukacji MNK, kierując Zespołem ds. Programów dla Rodzin i Dzieci. Jest autorką „Trochębajek o Stanisławie Wyspiańskim” – książki uhonorowanej Nagrodą Żółtej Ciżemki oraz nominowanej do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Współautorka “Trochębajek o Janie Matejce”.Miłośniczka Młodej Polski i brudzących się w muzeum dzieci.