Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Cykl: PORANEK W MUZEUM - OPROWADZANIA - MNK Matejko

Cykl: PORANEK W MUZEUM - OPROWADZANIA - MNK Matejko

MNK Matejko

ul. Floriańska 41, 31-019 Kraków
26.10.2023
czwartek
10:15
bilety
Oprowadzanie w Muzeum Dom Jana Matejki

Zapraszamy na oprowadzanie w Muzeum Dom Jana Matejki. Stała ekspozycja mieści się w domu rodzinnym Jana Matejki (1838-1893) najwybitniejszego polskiego malarza nurtu historyzmu, kolekcjonera, miłośnika zabytków w szczególności Krakowa. Stara, krakowska kamienica (przebudowywana w XVIII i XIX w.) jest miejscem, w którym urodził się, mieszkał z rodziną, tworzył i zmarł Jan Matejko.
Zbiory Jana Matejki zawierają eksponaty, które wiążą się z osobą artysty i jego twórczością. W dużej części jest to kolekcja rzemiosła artystycznego, tkanin, broni i zbiorów etnograficznych, którą artysta gromadził przez całe życie.

Prowadzenie: Anna Sokulska – licencjonowana przewodniczka miejska, miłośniczka Krakowa, wieloletnia współpracowniczka Działu Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie oraz innych instytucji muzealnych.

Dla seniorek i seniorów
Cena: 1 zł
Miejsce: Muzeum Dom Jana Matejki, ul. Floriańska 41
Rezerwacja: brak