Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Barokowy sekretarzyk muzyczny

Scena biblijna. Córka Jeftego wychodzi ojcu na spotkanie wg Gustava Doré. Wycinek z czeskiego czasopisma

Barokowy sekretarzyk muzyczny

MNK Muzeum Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
17.09.2023
niedziela
19:00
bilety
Koncert wypełni wczesnobarokowa muzyka włoska w interpretacji artystów - śpiewaków z Krakowa oraz artystów - instrumentalistów z Włoch. Powracamy zatem do tradycji muzycznych dworu wawelskiego w okresie panowania Bony Sforzy i Zygmunta I Starego.
Przywołany w tytule koncertu rodzaj mebla, to z jednej strony oczywiste nawiązanie do cennych obiektów ze zbioru Książąt Czartoryskich, ale równocześnie to zmyślna  metafora bogactwa form i różnorodności tematów, które pojawiają się w madrygałach i wczesnobarokowych operach.

Słowo wprowadzające:
dr Katarzyna Płonka–Bałus, Kurator MNK Muzeum Czartoryskich

Wykonawcy:
Cracow Singers - zespół wokalny
Giorgia Zanin - teorba
Alessio Platinetti - klawesyn
 
Program koncertu:
Claudio Monteverdi - Il sesto libro di madrigali
- Zefiro torna
- A Dio, Florida Bella
- Qui rise Tirsi
- Lagrime D’Amante Al Sepolcro Dell’Amata

Giacomo Carissimi
- Historia di Jephte
 

Koncert realizowany jest w ramach projektu "Przeszłość przyszłości - remont i wyposażenie Muzeum Książąt Czartoryskich, Muzeum Narodowe w Krakowie w celu udostępnienia unikatowej kolekcji"
Słowa kluczowe: koncert, Czartoryscy
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję