Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

3 Maja z Czartoryskimi | Oprowadzanie tematyczne z przewodnikiem

Medal dla uczczenia Konstytucji 3 Maja, Amsterdam, 1791

3 Maja z Czartoryskimi | Oprowadzanie tematyczne z przewodnikiem

MNK Muzeum Czartoryskich

ul. Pijarska 15, 31-015 Kraków
03.05.2024
piątek
12:00
bilety
3 Maja z Czartoryskimi | Oprowadzanie tematyczne z przewodnikiem | Wymagana rezerwacja miejsc od 22.04.2024 od godziny 9:00
Familia Czartoryskich odcisnęła bardzo duże piętno na polskiej historii XVIII w. Jej członkowie pełnili w tym czasie wiele ważnych urzędów i wpływali na najważniejsze decyzje państwowe. Izabela Czartoryska, gdy zakładała muzeum, chciała jak najdokładniej upamiętnić ostatnie lata istnienia Rzeczpospolitej. Dzięki temu w Muzeum Książąt Czartoryskich znajdują się niepowtarzalne artefakty opowiadające historię pierwszej polskiej konstytucji.

Prowadzenie: Tomasz Kida – absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Uczy także w Neo Montessori School w Myślenicach. W MNK prowadzi zajęcia dla młodszych i tych nieco starszych. Fan gier wszelakich, od szachów i gier komputerowych, przez planszówki, na papierowych „erpegach" kończąc.

Ważne informacje:
Dla dorosłych i młodzieży.
Udział w cenie biletu na wystawę. Liczba miejsc ograniczona.
Rezerwacja na wydarzenie będzie dostępna od 22.04.2023 od godziny 9:00 poprzez Centrum Informacji  i Rezerwacji MNK – e-mail: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44.
Udział tylko dla osób indywidualnych.
Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 4 miejsca.                                                      
Miejsce zbiórki przed wejściem na wystawę.
W przypadku rezygnacji z zarezerwowanego miejsca prosimy o zgłoszenie.