Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar

Ekspozycje stałe
Wszystkie
Pokaż oddział

zobacz także
wystawy czasowe

17.11.2017
18.02.2018
Dom Matejki
Jan Matejko

Jan Matejko "Alchemik Sędziwój"

Sekretarz Jana Matejki, Marian Gorzkowski, napisał w 1867 roku: "[…] artysta wziął się do malowania i wykonał obraz Alchemik Sędziwój […]. Obraz ten skończony 26 kwietnia był wystawiony w Sali Towarzystwa Naukowego na dochód jak zwykle dobroczynny, tym razem na korzyść rzemieślniczej czeladzi […]".

03.06.2016
31.12.2017
Gmach Główny
Sztuka Legionów Polskich

Sztuka Legionów Polskich

Wystawa sztuki legionowej z kolekcji Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie i Muzeum Narodowego w Krakowie. Inspiracją pokazu jest przypadająca w tym roku 100 rocznica wystawy sztuki legionowej zorganizowanej przez Jerzego Mycielskiego w salach Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.

23.11.2016
31.12.2017
Dom Matejki
Jan Matejko

Jan Matejko "Wit Stwosz jako dziecko"

Pokaz obrazu Jana Matejki "Wit Stwosz jako dziecko" z 1855 roku, eksponowanego publicznie pierwszy raz od zakończenia wystawy jubileuszowej Jana Matejki w 1938 roku.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję