Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Farve Ensemble – koncert muzyki polskiej XIX wieku

Farve Ensemble – koncert muzyki polskiej XIX wieku

MNK Ciołek

ul. Kanonicza 17, 31-002 Kraków
16.10.2021
sobota
17:00
bilety

Farve Ensemble we współpracy z Muzeum Narodowym w Krakowie zaprasza na koncert muzyki polskiej XIX wieku w autorskich opracowaniach na klarnet, altówkę i fortepian, który odbędzie się o godzinie 17:00 w sobotę 16 października 2021 roku w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka przy ulicy Kanoniczej 17 w Krakowie.

Utwory kameralne,  w  których  kompozytorzy  zestawiają  brzmienie  klarnetu,  altówki i fortepianu to nietypowe, a zarazem niezwykle interesujące pozycje w literaturze muzycznej. Począwszy od Wolfganga Amadeusza Mozarta i jego Kegelstatt Trio Es-dur KV 498 z roku 1788 na ten skład dzieła tworzyli chociażby Robert Schumann, Max Bruch, Jean Fraçaix, Györgi Kurtág czy Jörg Widmann. Ze względu na fakt, iż w literaturze muzyki polskiej funkcjonuje tylko jeden oryginalny utwór na taki zespół, Farve Ensemble postanowiło dokonać próby wzbogacenia repertuaru, dokonując autorskich transkrypcji znaczących dzieł kameralnych wybranych kompozytorów polskich aktywnych w XIX wieku. Jest to swego rodzaju hołd dla tradycji wykonawczej funkcjonującej w tamtych czasach, która polegała na adaptowaniu przez muzyków do wykonania na swoich instrumentach dzieł muzycznych przeznaczonych na inne składy. W efekcie tego na koncercie zaprezentowane zostaną opracowane na  klarnet, altówkę    i fortepian:

  • Grand Trio Es-dur 4 Franciszka Lessla
  • Romans Antoniego Stolpe
  • Trio g-moll 8 Fryderyka Chopina

Farve Ensemble tworzą: Agnieszka Riess (fortepian), Tomasz Sowa (klarnet), Paweł Riess (altówka oraz autorstwo transkrypcji)

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Ze względu na restrykcje pandemiczne liczba miejsc pozostaje ograniczona, w związku z czym wymagana jest uprzednia rezerwacja, którą można dokonać mailowo (rezerwacja@mnk.pl) lub telefonicznie (12 433 57 44)

Przygotowanie opracowań oraz koncertu zrealizowane zostało w ramach Stypendium Ministra Kultury, Sztuki, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję