Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
Ogrody średniowiecza, renesansu i baroku - wykłady

Ogrody średniowiecza, renesansu i baroku - wykłady

Ogrody średniowiecza, renesansu i baroku - wykłady

Ogród potrzebuje czasu, aby dojrzeć, i ustawicznej troski o uzyskany efekt, jest też najbardziej wrażliwym i nietrwałym elementem organizacji przestrzeni. W burzliwej historii wielu narodów, także naszej, to właśnie ogrody najbardziej ze wszystkich dzieł sztuki były narażone na zniszczenie. „Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy” – twierdził poeta. I rzeczywiście tak było. Ogrody poświęcano pierwsze. Niektóre kompozycje znane są więc wyłącznie z literatury.
Cykl rozpoczyna się od średniowiecza. Okres ten charakteryzował się intensywnym rozwojem sztuki i architektury. Wtedy też pojawiają się po raz pierwszy w naszej cywilizacji ogrody ozdobne.
Przeniesiemy się do odległej już przeszłości, która rozpoczyna się na naszych ziemiach w wieku X, a kończy w połowie XVIII.

Wydarzenia w cyklu

Zobacz wszystkie cykle
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję