Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

Nabór na stanowisko: Kierownik Wydawnictwa

Nabór na stanowisko: Kierownik Wydawnictwa

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w rekrutacji na stanowisko:
 
Kierownik Wydawnictwa
Miejsce pracy: Kraków


Muzeum Narodowe w Krakowie jest instytucją kultury z przeszło 140-letnią tradycją. Zbiory, nad którymi sprawujemy pieczę, liczą ponad 900 tysięcy eksponatów, a naszą misją jest upowszechnianie sztuki polskiej i zagranicznej. Zatrudniamy prawie 600 pracowników w kilkunastu oddziałach w Krakowie oraz w Zakopanem.          

 

Wydawnictwo MNK wydaje rocznie około 30 publikacji książkowych o charakterze naukowym, popularnonaukowym i edukacyjnym, przeznaczonych dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Do głównych kategorii wydawniczych należą albumy, katalogi, leksykony, przewodniki po muzealnych oddziałach i do wystaw organizowanych lub współorganizowanych przez Muzeum w kraju
i zagranicą. Wydawnictwo odpowiada też za dystrybucję i sprzedaż w sklepie on-line.

 

Obecnie poszukujemy Kierownika Wydawnictwa, który poprowadzi Wydawnictwo MNK, rozwinie jego działalność wydawniczo-dystrybucyjną i zarządzi kilkunastoosobowym zespołem, dołączając do wyższej kadry zarządczej Muzeum.

Główne obowiązki:

 • Terminowa realizacja planu wydawniczego.
 • Optymalizacja rentowności produkcji wydawniczej.
 • Rozwój dystrybucji i działalności księgarskiej Wydawnictwa MNK, stacjonarnie i on-line.


Oczekujemy:

 • Doświadczenia w zarzadzaniu wydawnictwem książkowym.
 • Doświadczenia w nadzorowaniu projektów wydawniczych i dystrybucyjno-sprzedażowych.
 • Znajomości zasad budżetowania projektów wydawniczych, sporządzania planów
  i harmonogramów produkcyjnych.
 • Znajomości zasad prowadzenia sprzedaży w sklepie on-line, technik sprzedażowo-marketingowych, tworzenia treści SEO, pozycjonowania i promowania.
 • Rozeznania w technologiach poligraficznych i nowych trendach w księgarstwie.
 • Znajomości funkcjonowania rynku wydawniczego i dystrybucji w Polsce.
 • Znajomości zagadnień prawa autorskiego w produkcji wydawniczej i prawa z zakresu umów cywilno-prawnych.

Oferujemy:

 • Zatrudnienie w ramach umowy o pracę (na zastępstwo) na pełen etat w wyższej kadrze zarządczej renomowanej instytucji kultury.
 • Możliwość tworzenia i wdrażania strategii wydawniczej i sprzedażowej Muzeum i planów rozwoju.
 • Elastyczne godziny pracy.
 • Dofinansowanie do wczasów oraz prywatną opiekę medyczną.
 • Możliwość udziału w ciekawych wydarzeniach kulturalnych (darmowe wejścia na wszystkie wystawy w MNK).

Cenimy:

 • Otwartość na nowe idee.
 • Nieszablonowe myślenie.
 • Uczciwość.
 • Życzliwość, poczucie humoru.

 

          Aplikacje prosimy przesyłać w terminie do 20.08.2021 za pośrednictwem formularza:

https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=ac4e11bd71694fd6802938e89849e7c6

Informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane oferty oraz zastrzegamy sobie prawo do zakończenia rekrutacji przed podanym powyżej terminem.

 

W razie pytań dotyczących rekrutacji zachęcamy do kontaktu: Barbara Mastalerz, tel. 12 433 55 14

 

 

 

 

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA KANDYDATÓW:


Administratorem Danych Osobowych jest Muzeum Narodowe w Krakowie z siedzibą w Krakowie (kontakt: Al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków).

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych:
iod@mnk.pl


Podanie danych osobowych w CV jest dobrowolne, lecz konieczne do przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. a i c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z 27 kwietnia 2016 r. (RODO).

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi na przetwarzanie danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Dane osobowe będą przetwarzane do momentu zakończenia prowadzenia rekrutacji, nie dłużej jednak niż przez trzy miesiące od dnia przesłania CV.

Za zgodą kandydatów w okresie jednego roku od zakończenia procesu rekrutacyjnego dane osobowe będą przetwarzane w kolejnych rekrutacjach prowadzonych przez administratora danych osobowych.

Dane osobowe kandydatów nie będą podlegały zautomatyzowanemu przetwarzaniu.

Proszę o zawarcie w aplikacji zgody o następującej treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej aplikacji przez Muzeum Narodowe w Krakowie z siedzibą w Krakowie, 30-062 Kraków, Al. 3 Maja 1 na potrzeby przeprowadzenia procesu rekrutacji.

Jeśli wyraża Pan/ Pani również zgodę na przetwarzanie danych osobowych po zakończeniu procesu rekrutacyjnego na potrzeby przeszłych rekrutacji również, proszę o dostarczenie drugiej zgody o następującej treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej aplikacji przez Muzeum Narodowe w Krakowie, z siedzibą w Krakowie, 30-062 Kraków, Al. 3 Maja 1na potrzeby przyszłych procesów rekrutacji, w tym również na inne stanowiska.

Słowa kluczowe: praca, Kierownik Wydawnictwa
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję