Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Muzyka w Muzeum

Muzyka w Muzeum

Lekcje muzyczne w Muzeum Narodowym w Krakowie przygotowane we współpracy z Akademią Muzyczną w Krakowie. Projekt skierowany jest do młodzieży gimnazjalnej i licealnej.

ZAŁOŻENIA PROJEKTU

Podczas spotkań młodzież usłyszy wybrane utwory z epok od średniowiecza po współczesność, a następnie będzie mogła skonfrontować je z dziełami plastyki powstałymi w tym samym czasie.
Rozmowa z prowadzącymi pozwoli uchwycić związki treściowe, formalne i wyrazowe pomiędzy dziełami plastycznymi a muzyką. Każde spotkanie – zaplanowane wokół jednego, wybranego dzieła plastyki i kilku odpowiadających mu utworów muzycznych – poprowadzą historyk sztuki i muzykolog.

Lekcje odbywają się raz w miesiącu, we wtorki, w wybranych oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie. 

Koordynator: Monika Wlezień

WIĘCEJ INFORMACJI I PROGRAM LEKCJI MUZYCZNYCH 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję