Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Lekcja z Kuratorką

Lekcja z Kuratorką

Lekcja z Kuratorką

Czy sztuka może wchodzić w dialog z matematyką? Czym jest konceptualizm i malarstwo materii? Dlaczego artyści tworzą kolaże? Na te pytania (i nie tylko!) szukamy wspólnie odpowiedzi podczas lekcji muzealnych prowadzonych przez kuratorkę wystawy czasowej "Marian Warzecha. Zbiór otwarty", Annę Budzałek.
Zajęcia są świetną okazją do tego, by wspólnie się zastanawiać, dyskutować, odkrywać nowe, a także poznać kuratorski punkt widzenia!

Prowadzenie:


Anna Budzałek – historyczka sztuki, kuratorka sztuki nowoczesnej, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu i studiów kuratorskich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Kustosz w Dziale Sztuki Współczesnej. Na co dzień zajmuje się polską sztuką po 1945 r. ze szczególnym uwzględnieniem twórczości kobiet w polskim życiu artystycznym oraz działalności I i II Grupy Krakowskiej.


Wystawa czasowa Marian Warzecha. Zbiór otwarty
Pawilon Józefa Czapskiego, 30.10.2020-7.02.2021

Marian Warzecha (ur. 1930) przez całe swe twórcze życie pozostaje artystą kameralnym i niezwykle oryginalnym. Koncentruje się w głównej mierze na powściągliwym dokumentowaniu własnych refleksji odnośnie życia i istoty sztuki.  Od drugiej połowy lat 40. tworzy kolaże, które wykorzystuje w swoich obrazach olejnych z elementami asamblażu. W jego malarstwie, nawet gdy pojawia się ludzka postać, to jest ona wyjęta z rzeczywistości, wpisana w sobie tylko właściwą przestrzeń czasu, pozbawiona tła, przeszłości, przyszłości, a nawet teraźniejszości, tworząc tym samym byt niemal abstrakcyjny.

Informacje praktyczne:

  • Zajęcia dla uczniów szkół ponadpodstawowych i dorosłych. Szczególnie polecane liceom plastycznym i szkołom, w których nauczana jest historia sztuki
  • Zajęcia są dostępne w czasie trwania wystawy, od wtorku do czwartku w godz. 9:00 – 15:00, konieczna rezerwacja z minimum dwutygodniowym wyprzedzeniem: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK, rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)
  • Maksymalna liczba uczestników w grupie: 15 osób, czas trwania zajęć: 1 godzina
  • Cena: 12 zł od uczestnika
Słowa kluczowe: szkoły i nauczyciele, edukacja
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję