Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Interpretacje twórczości Aleksandra Kotsisa

Interpretacje twórczości Aleksandra Kotsisa

Interpretacje twórczości Aleksandra Kotsisa

Pokaz prac uczniów Szkoły Podstawowej nr 25 w Krakowie!

Aleksander Kotsis też kiedyś był uczniem! W dodatku uczęszczał do szkoły w Ludwinowie; obecnie jest to Szkoła Podstawowa nr 25 im. T. Kościuszki.
Ten ślad pamięci po artyście, zachowany również w Księdze Honoru, który został przekazany Muzeum przez Szkołę w ramach wystawy "Aleksander Kotsis. Odcienie realizmu", stał się pretekstem do nawiązania wyjątkowej współpracy na polu edukacyjnym. Zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie, uczestniczyli w działaniach mających na celu przybliżenie im twórczości i życiorysu Kotsisa. Pomiędzy konkursem na temat wiedzy o dawnej i współczesnej wsi, będącej najczęstszym motywem w obrazach artysty, a grami miejskimi jego śladami, znalazły się również fotograficzne interpretacje uczniów wybranych dzieł twórcy. Efektem tego jest pokaz prac uczestników, który w naturalny sposób nawiązuje do monograficznej wystawy w Kamienicy Szołayskich.

Pokaz odbywa się od 15.06.2021 do 11.07.2021 w Kamienicy Szołayskich przy pl. Szczepańskim 9 (hol na parterze). Zapraszamy do indywidualnego odkrywania na nowo malarstwa Aleksandra Kotsisa, w osobistym obiektywie dzieci i młodzieży. Ujęcia te są niekiedy bardzo poważne czy dosłowne, innym razem - z przymrużeniem oka.

Koordynacja:
Izabela Stawarz | Dział Edukacji MNK
Ewa Rabsztyn | Szkoła Podstawowa nr 25 w Krakowie
Katarzyna Wrońska | Szkoła Podstawowa nr 25 w Krakowie
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję