Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Dobre praktyki edukacyjne w pracy ze społecznością lokalną

Dobre praktyki edukacyjne w pracy ze społecznością lokalną

Muzeum Narodowe w Krakowie w partnerstwie z Evris Foundation ses. z Islandii zrealizowało projekt "Dobre praktyki edukacyjne w pracy ze społecznością lokalną – wizyty studyjne i warsztaty w ramach współpracy polsko-islandzkiej".
Celem współpracy z Islandią było dzielenie się wiedzą i doświadczeniem pomiędzy różnymi instytucjami oraz poznanie dobrych praktyk w dziedzinie pracy ze społecznością lokalną (m.in. edukacja, komunikacja, integracja społeczności lokalnej w odniesieniu do nowoutworzonego miejsca kultury). Przedmiotem obserwacji było funkcjonowanie w Islandii modelowych, harmonijnych powiązań między społecznością a instytucjami kultury, które pragniemy przenieść na grunt polski, współtworząc strategię edukacyjną, której pilotaż został wdrożony w Pawilonie Józefa Czapskiego.

W projekcie brali udział pracownicy Muzeum, pracownicy Evris Foundation oraz eksperci i pracownicy instytucji kultury z Islandii i Polski.
 

Spotkanie w Muzeum Sztuki w Reykjaviku

 

W ramach działania partnerskiego, wizyt studyjnych, warsztatów i spotkań przygotowano strategię edukacyjną w pracy ze społecznością lokalną do Pawilonu Józefa Czapskiego. Zyskała ona bardzo dobrą recenzję ekspertów z Islandii.

Zachęcamy do zapoznania się z publikacją, która powstała w ramach projektu:

Dlaczego warto podejmować współpracę międzynarodową? - plik do pobrania


Czas trwania projektu:

19.05.2015 - 31.03.2016

Projekt dofinansowano z Funduszu Współpracy Dwustronnej – część "b" dla Programu "Konserwacja i rewitalizacja dziedzictwa kulturowego" w ramach Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Norweskiego Mechanizmu Finansowego na lata 2009-2014.

Wsparcie zostało udzielone ze środków pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii oraz ze środków budżetu państwa.

Kwota dofinansowania: 165 591 zł


Partner

Dofinansowanie

Słowa kluczowe: projekt edukacyjny
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję