Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

MNK ONLINE

MNK ONLINE


poniedziałek

MNK ONLINE

Choć drzwi Muzeum Narodowego w Krakowie są obecnie zamknięte, muzeum wciąż otwiera się wirtualnie, a nasza oferta ciągle się powiększa. Zapraszamy do bycia z nami online!
#zostanwdomu
AKTUALNE WYSTAWY ONLINE:

"Geniusz Baroku. Szymon Czechowicz" - filmy o wystawie, konserwacji dzieł Czechowicza i ich transporcie. "1920. Cud Wisły" - oprowadzenie  kuratorskie po wystawie w trzech częściach oraz ścieżka dla rodzin z dziećmi "Niepodległa, czyli jaka?"Marian Warzecha. Zbiór otwarty" - filmowe otwarcie wystawyCYKLE EDUKACYJNE:

Muzeum w domu:
opowieści o sztuce dla młodzieży i dorosłych: warsztaty, wykłady, inspiracje, a nawet teatrzyk cieni. Wszystko dostępne na kanale Youtube MNK.

Rozmowy o... to cykl rozmów o obiektach zgromadzonych w naszych galeriach skierowane dla dorosłych i seniorów. Przyglądając się wybranym pracom można analizować je pod różnymi kątami – jako zabytek historyczny lub archeologiczny, jako dzieło sztuki lub jako inspirację czy komentarz do dzieł literackich. Na stronie www przygotowane zostały „karty pracy” do samodzielnego rozwiązywaniaDo dzieła...! - karty z cyklu „Do dzieła…” oraz ścieżki zwiedzania do wykonania w domu to edukacyjne zdania dla dzieci, które można zrobić bez konieczności odwiedzania muzeum. Warto przygotować sobie kredki, pisaki, klej czy nożyczki.

Inspiracje i materiały dla nauczycieli - karty pracy, scenariusze lekcji i innych działań, dużą dawkę wiedzy dotyczącej artystów, ich dzieł i czasów, w których powstały.

Lekcje online - spotkania online są inspirowane lekcjami muzealnymi, które zazwyczaj realizujemy w naszym Muzeum. Wychodząc w stronę obecnych potrzeb grup zorganizowanych, przenieśliśmy niektóre z naszych zajęć do sieci. Zostały one dostosowane do specyfiki spotkań w Internecie. Mieszczą się w czasie jednej godziny lekcyjnej i prowadzone są przez doświadczonych edukatorów muzealnych.


MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE:

Facebook MNK - tutaj oprócz ciekawostek o muzeum i obiektach, publikujemy cyklicznie quizy o sztuce, wideoeseje o artystach, filmy edukacyjne oraz filmy o wystawach obecnych lub planowanych
Facebook Przeszłość Przyszłości. Muzeum Książąt Czartoryskich – na profilu publikujemy ciekawostki o naszych zbiorach, ludziach związanych z muzeum oraz samym muzeum w cyklu #muzealneopowieści, a także weekendowy cykl #sztukaotwartości – czyli rzecz o największej inspiracji artystów – codzienności

Muzeum w domu: Czytanki – audiobajki dla dzieci na podstawie książek „Opowieści przedmiotów, czyli bajki podsłuchane w muzeum” Jagody Gumińskiej-Oleksy oraz „Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim” Katarzyny Maziarz.


CYFROWE KOLEKCJE:

zbiory.mnk.pl– ponad 130 tys. dzieł z kolekcji MNK dostępnych jest online. Nie tylko Leonardo, Rembrandt, Matejko czy Wyspiański, ale także cenne obiekty grafiki, rysunku, fotografii, rzemiosła artystycznego i uzbrojenia – to wszystko na ekranie komputera, tabletu lub smartfona. Dzieła można nie tylko łatwo wyszukać przez tytuł, autora czy słowo kluczowe, ale także poprzez zaproponowane przez MNK galerie tematyczne, np. „Malarstwo Młodej Polski”, „Sztuka Dalekiego Wschodu” czy „Najcenniejsze”. Na portalu znajdują się także eseje o muzealnych zbiorach przygotowywane przez pracowników Muzeum Narodowego w KrakowieBiblioteka cyfrowa MNK - bogaty cyfrowy zbiór z kolekcji Biblioteki MNK czy Biblioteki Książąt Czartoryskich. Na portalu online można oglądać m.in. kolekcje muzykaliów, kartografii, starych druków, czasopism czy rękopisów ze zbiorów MNK.


ZWIEDZAJ MUZEUM BEZ WYCHODZENIA Z DOMU:


Google Arts&Culture - dzięki współpracy z Google Arts & Culture, Muzeum Narodowe w Krakowie można zwiedzać online bez wychodzenia z domu. Wirtualny spacer możliwy jest po pięciu oddziałach Muzeum (Gmach Główny, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego z Pawilonem Józefa Czapskiego, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Dom Jana Matejki oraz Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi "Atma").

Wirtualne Muzeum Narodowe w Krakowie - ekspozycje i bogaty przewodnik po zbiorach udostępniający wirtualne panoramy, zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, obrotowe fotografie obiektów przestrzennych, sekwencje filmowe oraz rozbudowane opisy i komentarze  opracowane przez kustoszy Muzeum Narodowego w Krakowie

INNE:

Archiwum Muzeum Narodowego w Krakowie - eksplorując stronę można dowiedzieć się więcej o przeszłości Muzeum.

Instagram MNK - zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie w komiksowym wydaniu

Twitter MNK - cykl #wdomuzesztuka pokazujący obiekty ze zbiorów MNK
Słowa kluczowe: MNK, ONLINE
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję