Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Biblioteka Czartoryskich - Informacje

Powiększ tekst Drukuj
Biblioteka Książąt Czartoryskich
KONTAKT:
adres: ul. św. Marka 17, 31-018 Kraków
tel: +48 12 370 54 20, 370 54 21
e-mail: bczart@mnk.pl
KIEROWNIK BIBLIOTEKI KSIĄŻĄT CZARTORYSKICH:
dr Paweł Wierzbicki
tel. +48 12 370 54 24
mail: pwierzbicki@mnk.pl
GODZINY OTWARCIA:
BIBLIOTEKA:
Poniedziałek – piątek: 8:00 – 14:00
CZYTELNIA:
Poniedziałek – piątek: 9:00 - 15:45
Sobota: 9:00 – 13:45


SZCZEGÓŁOWE ZASADY UDOSTĘPNIANIA I KORZYSTANIA ZE ZBIORÓW BIBLIOTEKI ZAWARTE SĄ W Regulaminie Biblioteki.


Wszystkie płatności - wyłącznie gotówką.


UDOSTĘPNIANIE
Realizacja rewersów odbywa się o godz. 9.00, 11.00 i 13.00 (od poniedziałku do piątku). Czytelnicy zamiejscowi mają prawo do pierwszej realizacji poza wyznaczonymi godzinami, (jednak nie później niż o godz. 13.00. W soboty można korzystać tylko z obiektów zamówionych do piątku, do godz. 13.00).

ZAMÓWIENIA

Istnieje możliwość wcześniejszego zamówienia zbiorów. W tym celu należy wypełnić rewers, wydrukować, podpisać, zeskanować a następnie skan przesłać na adres bczart@mnk.pl. Rewersy nieczytelne lub niepodpisane nie będą realizowane! Rewers Biblioteczny

UWAGA:
Luźne rękopisy znajdujące się w przedziale sygnatur od 7638 do 10636 oraz 13074 do 13160 należy zamawiać z minimum tygodniowym wyprzedzeniem. Zgodę na ich udostępnienie wydaje kierownik działu lub osoba go zastępująca.

FOTOGRAFOWANIE
Obiekty zmikrofilmowane oraz posiadające kopie cyfrowe nie są udostępniane w oryginale. Zasoby cyfrowe

Czytelnicy mogą bezpłatnie wykonywać zdjęcia obiektów własnym aparatem cyfrowym (bez statywu i lampy błyskowej). Zdjęcia mogą być wykorzystane wyłącznie do celów naukowych.

W celu uzyskania zgody na wykorzystanie zdjęć do publikacji należy skontaktować się z Sekcją Sprzedaży (aralska@mnk.pl).

Czytelnicy mogą składać zlecenie na wykonanie (lub udostępnienie z archiwum cyfrowego) zdjęć przez Pracownię Fotograficzną MNK. Zamówienie należy złożyć w Sekcji Sprzedaży (aralska@mnk.pl)

 

REGULAMIN

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję