Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

KRAKÓW WYSPIAŃSKIEGO – SPACER PO MIEŚCIE

KRAKÓW WYSPIAŃSKIEGO – SPACER PO MIEŚCIE

Zwiedzajcie Kraków oczami Wyspiańskiego! Uczestnicy będą rozwiązywać zadania czekające na nich na trasie szlaku Stanisława Wyspiańskiego. Będą musieli wykazać się spostrzegawczością, wyobraźnią i wytrwałością, albowiem miejsca związane z jego życiem i twórczością są często ukryte pośród uliczek krakowskiego Starego Miasta. Wędrówkę będzie animować edukator muzealny, który pokaże, że wprawdzie wystawy dzieł Wyspiańskiego już się skończyły, a na osobne Muzeum Wyspiańskiego musimy jeszcze poczekać kilka lat, lecz zwiedzanie Krakowa jest znakomitą okazją do poznania tego artysty.

Trasa:

Spacer rozpoczyna się od Gmachu Głównego MNK i wiedzie trasą wybranych miejsc związanych ze Wyspiańskim. Uczestnicy zobaczą m.in. Teatr im. Słowackiego, gdzie odbyła się premiera Wesela, Akademię Sztuk Pięknych, gdzie studiował i był profesorem, miejsca zamieszkania Wyspiańskiego (Dom Józefa Mehoffera) i te kojarzone z jego sztuką (kościół Franciszkanów, Bazylika Mariacka, Planty).

Informacje praktyczne:
  • Grupa wiekowa: 7–8 klasa SP i szkoły ponadpodstawowe
  • Czas trwania: 3 godziny
  • Cena: 250 zł od grupy
  • Liczba uczestników: maks. 30 os.
W trakcie spaceru grupa wchodzi wyłącznie do kościoła Franciszkanów (o ile jest taka możliwość). Spacer nie obejmuje zwiedzania wystaw muzealnych.

Zapisy:
Spacery prowadzimy od wtorku do soboty, rozpoczynają się najpóźniej o godz. 15:00. Zasady rezerwacji są takie same, jak w wypadku lekcji muzealnych. Rezerwacji należy dokonać w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 43 35 744 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie).

Uwaga! Oferta objęta dofinansowaniem w ramach programu „Kultura Dostępna 2019", dostępnym bezpłatnie do końca 2019 roku. Muzeum dysponuje ograniczonym pakietem spacerów. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń.

A gdyby tak zwiedzać Kraków Wyspiańskiego w formie gry miejskiej? Zapraszamy do samodzielnego grania w „Przygotowania do wesela”. Szczegóły: TUTAJ
Słowa kluczowe: Wyspiański, Spacer
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję