Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Wykłady towarzyszące wystawom

Wykłady towarzyszące wystawom

Wykłady towarzyszące wystawom

Już po wakacjach zapraszamy na regularne wykłady towarzyszące naszym wystawom. W sierpniu natomiast polecamy zainteresować się wyjątkowym wykładem organizowanym w ramach programu "Cudowna Moc Sztuki".

Wydarzenia w cyklu

22.11.2019
18:00
Kamienica Szołayskich
Wykład

Grupa Krakowska - sztuka pośród "tysiąca batalii" - wykład

Zanim Kamienica Szołayskich stała się domem dla wystawy Idzie młodość! I Grupa Krakowska, wystawa prac ostatniej polskiej przedwojennej awangardy cieszyła oczy odwiedzających Muzeum Narodowe we Wrocławiu. Właśnie stamtąd przyjeżdża do nas Barbara Ilkosz, kuratorka wrocławskiej odsłony wystawy sztuki I Grupy i Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej, autorka publikacji i znawczyni twórczości naszych artystów.
31.05.2019
18:00
Dom Mehoffera
Wykład

Święto Ogrodów - Wizerunek kobiet Młodej Polski na przykładzie obrazu „Portret żony na tle Pegaza”

Jadwiga z Janakowskich Mehofferowa była ulubioną modelką swojego męża. Na obrazie Portret żony na tle Pegaza artysta oddał fascynującą mieszankę zmysłowości, elegancji i subtelnej wesołości żony. Obraz ten odbiega od przedstawień mitycznych femme fatale, które są powszechne w symbolizmie i secesji. Wykład wyjaśni różnice między przedstawieniami kobiet przez Mehoffera i innych artystów Młodej Polski. Omówiony też zostanie rozwój tej formuły w twórczości malarza , jak i wpływ jego żony na ten proces.
Zobacz wszystkie cykle
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję