Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Muzeum wychodzi na pole. WAKACJE W MNK  Otwarte spotkania w ogrodach

Muzeum wychodzi na pole. WAKACJE W MNK Otwarte spotkania w ogrodach

Muzeum wychodzi na pole. WAKACJE W MNK Otwarte spotkania w ogrodach

Zapraszamy do udziału w spotkaniach, które będą okazją do odpoczynku, oderwania oczu od ekranu komputera czy telefonu i kontaktu z naturą oraz sztuką. Miejscem spotkań staną się ogrody i place przy naszych muzealnych oddziałach. Nie każdy wie, że w centrum Starego Miasta, za fasadami pałacyków i kamienic kryją się zielone enklawy. Chcemy się nimi dzielić z naszymi gośćmi, również tymi, którzy nie są stałymi bywalcami muzeum.

Szczególnie zapraszamy w wybrane wakacyjne niedziele. W jakim celu? Aby odkryć Kraków na nowo, pobyć w pięknym i ciekawym miejscu, podzielić się tym, co lubimy, możemy i chcemy dać sobie nawzajem. 

  • Formuła spotkań: warsztaty otwarte, na świeżym powietrzu.

  • Rezerwacja nie jest konieczna.

  • W przypadku dużego zainteresowania jako organizatorzy zastrzegamy sobie prawo do przyjęcia na warsztaty określonej liczby osób.

  • Liczba osób i forma działań jest zgodna z aktualnymi zasadami bezpieczeństwa i wytycznymi Sanepidu obowiązującymi w MNK.

  • W razie niepogody warsztaty mogą zostać odwołane lub przeniesione na inny termin

  • Udział: bezpłatny
Program spotkań:


12 lipca 2020 r., niedziela, godz. 11.00–16.00

Ogród Mehoffera – Tajemniczy ogród


Cieniste alejki, śpiew ptaków, przyjemny chłód i kolory cieszące oko –wszystko to składa się na idealną lipcową niedzielę. Zapraszamy na letni odpoczynek do ogrodu Józefa Mehoffera!

Przyjrzyjmy się w skupieniu kwiatom, liściom, drzewom – tym rosnącym w ogrodzie i tym namalowanym. Spróbujmy własnej ekspresji – rysujmy, malujmy lub po prostu zastanówmy się w ciszy nad tym, co widzimy.

Zainspirowani znajdującym się na piętrze Domu Mehoffera pokojem japońskim i zgromadzonymi w nim drzeworytami, wykonajmy słynne żurawie origami, które ożywią drzewa wokół nas. Legenda głosi, że tego, kto zrobi 1000 żurawi, czeka wyjątkowe szczęście – wspólnymi siłami zbliżmy się do tej liczby!


W programie:


Wejdź w przyrodę. Pracownia plenerowa w ogrodzie Mehoffera

Prowadzenie: Joanna Zaguła, Anna Grzelak


Ożywianie drzew. Warsztaty origami

Prowadzenie: Joanna Kołek, Izabela Stawarz


Ćwiczenia z patrzenia – zadania do samodzielnego wykonania
26 lipca 2020 r., niedziela, godz. 11.00–16.00

Dziedziniec przy Europeum – „Przyłóż się do sztuki!”


Wiele artystów z wielu krajów i epok – takie właśnie są zbiory prezentowane w Europeum.

Wielu uczestników w różnym wieku, wiele pomysłów i emocji – tak właśnie będzie podczas warsztatów na dziedzińcu tego muzeum!

Podobnie jak różnorodni jesteśmy my i nasze doświadczenia, tak różnorodne będą materiały, z których będziemy korzystać. Wspólnie stworzymy dzieła: ciężkie i lekkie, przejrzyste i ziarniste, w kolorach ciepłych i zimnych.

Przekonamy się, jak łatwo przeobrazić banalne przedmioty wokół nas w małe dzieła sztuki. Z malowanych polnych kamieni będziemy budować barwną ścieżkę, a na płycie plexi powstanie stworzony wspólnymi siłami wielkoformatowy witraż. Potrzebujemy Was do pomocy! Każdy może dołożyć swoją cegiełkę, malując kamyk lub projektując fragment witrażu.

W programie:


Warsztaty malowania polnych kamieni

Prowadzenie: Jagoda Gumińska, Izabela Lechowicz


Wspólne tworzenie wielkoformatowego witrażu

Prowadzenie: Izabela Stawarz, Joanna Kołek

Ćwiczenia z patrzenia – zadania do samodzielnego wykonania9 sierpnia 2020 r., niedziela godz. 11.00–16.00

Ogród przy Czapskich – “Nie tylko złoto, co się świeci”


Monety, biżuteria, inkrustowane puzderka, złocenia na obrazach i ramach … W muzeum można znaleźć wiele lśniących przedmiotów. Doceńmy dzisiaj wszystko to, co przykuwa wzrok swoim blaskiem!

Zapraszamy na otwarte warsztaty plastyczne, podczas których wykonamy prace inspirowane zabytkami z naszych zbiorów. W ruch pójdzie złota tektura, srebrna folia, brokat i metaliczne pisaki! Zachwyćmy się tym, co połyskuje, świeci, iskrzy – bo to, co błyszczące, podoba się nie tylko dzieciom.

Ciesząc się blaskiem słońca, nie zapomnimy o blasku tysięcy monet zgromadzonych w Gabinecie Numizmatycznym Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego. Na chętnych czeka quiz, dzięki któremu będą mogli sprawdzić, ile wiedzą o historii pieniądza, a przy okazji poznać ciekawostki dotyczące tej wspaniałej kolekcji.

Zachęcamy do przyjścia w czymś złotym lub błyszczącym.

W programie:


Dzień Złota i Błyszczących Rzeczy – warsztaty plastyczne inspirowane obiektami ze zbiorów Muzeum

Prowadzenie: Aleksandra Jaremko, Joanna Zaguła, Izabela Lechowicz

Quiz związany z historią pieniądza

Ćwiczenia z patrzenia – zadania do samodzielnego wykonania

 Regulamin

Słowa kluczowe: WAKACJE W MNK, ogród

Wydarzenia w cyklu

Zobacz wszystkie cykle
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję