Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Współpraca z uczelniami

Współpraca z uczelniami

Współpraca z uczelniami

Sekcja Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie współpracuje z uczelniami prowadząc różnorodne projekty, spotkania, warsztaty i szkolenia.
Tworząc programy i projekty edukacyjne, współpracujemy z uczelniami wyższymi:
  • Uniwersytetem Jagiellońskim – Instytut Pedagogiki UJ, Instytut Historii
  • Uniwersytetem Pedagogicznym im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie – Wydział Sztuki, Instytut Historii
W ramach współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim oraz wybranymi szkołami z Krakowa i okolic zrealizowano m. in. projekt  Dobre praktyki w MNK 2014  w Sukiennicach i Domu Jana Matejki. 

Wspólnie z Instytutem Historii Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie zorganizowano warsztaty edukacyjne dla nauczycieli, które odbyły się 17 października 2014 roku w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach oraz w Domu Jana Matejki w ramach Międzynarodowej Konferencji Naukowej pt."W kręgu rodziny epok dawnych - rytmy życia, rytmy codzienności: KOBIETA I MĘŻCZYZNA– DWA ŚWIATY, JEDNA PRZESTRZEŃ". W programie spotkania znalazły się wykłady prof. dr. hab. Marka Wilczyńskiego "Kobieta i mężczyzna w okresie starożytnym - światy komplementarne" i mgr. Łukasza Olesiaka "Multimedia, motywacja, metodyka w nauczaniu historii" (Sukiennice) oraz warsztaty pt. "Piekło życia i zaczarowany zamek: XIX-wieczny model małżeństwa i rodziny na przykładzie domu Jana i Teodory Matejków", prowadzone przez Jagodę Gumińską z Sekcji Edukacji MNK (Dom Jana Matejki).

Partnerzy

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję