Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Sztuka bycia razem

Sztuka bycia razem

ZAJĘCIA RELAKSACYJNE dla rodziców z niemowlętami
Narodziny dziecka to niewątpliwie przełomowa chwila, która nierzadko wywraca życie rodziców do góry nogami. Większość spraw zaczyna toczyć się pod dyktando dziecięcych potrzeb.

Dopasowując się do nich, chcemy zaproponować mamom i tatom małych dzieci godzinne zajęcia, podczas których będą mogli zrelaksować się, pobyć ze swoimi dziećmi w bezpiecznych i komfortowych warunkach. Wśród dzieł sztuki oraz osób, które znajdują się w podobnej sytuacji życiowej. Zajęcia będą się odbywały w godzinach, w których poszczególne oddziały naszego muzeum są zamknięte dla publiczności. 

Zachęcamy, żeby na zajęcia ubrać się wygodnie i przynieść również matę lub koc. Na zajęcia prosimy przyjść nieco wcześniej, by zdążyć się przygotować. 

Bilet: 30 zł (osoba dorosła, dziecko wchodzi za darmo). 

Możliwość zakupu biletów on-line.

Bilety w sprzedaży od 18 września 2023

 

4 października 2023, godz. 12.00-13.00 

MNK Wyspiański, pl. W. Sikorskiego 6

 

Co obecność małych dzieci może wnieść do doświadczenia dzieł Stanisława Wyspiańskiego? Jak zmienia się nasze postrzeganie dzieł sztuki, gdy możemy razem z dziećmi swobodnie spędzać czas na wystawie?

Podczas zajęć stworzymy przestrzeń do wspólnego doświadczenia sztuki przez rodzica i dziecko. Będziemy przetwarzać własne doświadczenia estetyczne na wrażenia cielesne i dzielić się nimi z dziećmi na różne sposoby. Zaufamy zmysłom i pozwolimy im się poprowadzić. Na ile to możliwe, postaramy się dostosować przestrzeń wystawy i działania przewidziane w ramach warsztatu do wrażliwego układu nerwowego malutkich dzieci do 1 roku życia.

 

Informacje techniczne: w oddziale dostępny jest przewijak; obiekt jest w pełni dostosowany do zwiedzania do z wózkiem. Zajęcia odbywają się w godzinach, w których oddział zamknięty jest dla publiczności.

Zajęcia dla rodziców i dzieci w wieku do 1 roku.

 

Prowadzenie: Zofia Noworól-Ostrowska  – nauczycielka jogi klasycznej i szeroko rozumianego ruchu. Od kilku lat regularnie prowadzi zajęcia improwizacji tańca oraz eksperymentalne działania zmysłowe i relaksacyjne w przestrzeniach muzealnych. Pracuje również z mamami i ich małymi dziećmi ruchowo, ucząc relaksacji i sposobów na regulację układu nerwowego. Takie praktyki wspaniale rozwijają relację między maluszkiem i opiekunką/opiekunem. W proponowanych praktykach kieruje się przekonaniem, że wszyscy potrafimy w sobie właściwy sposób doświadczać i przetwarzać sztukę, czerpiąc z tego radość i poczucie łączności ze światem.

 

 

26  listopada 2023, godz. 09.00-10.00 

MNK Muzeum Czartoryskich, ul. Pijarska 15, spotkanie na dziedzińcu, wejście od ul. Pijarskiej

 

Gdy rodzice zwiedzają muzea z dziećmi, większość czasu poświęcają zazwyczaj na próbie opanowania nienasyconych potrzeb ruchu i ekspresji swoich potomków. Podczas naszych zajęć nie zamierzamy z tym walczyć - wręcz przeciwnie, spróbujemy stworzyć okazję, aby rodzice poruszali się razem z dziećmi i zrelaksowali wspólnie pośród dzieł sztuki. Zajęcia będą koncentrowały się wokół zestawu prostych ćwiczeń w formie zabawy z dzieckiem, które pomogą w uwolnieniu napięcia w okolicy miednicy i dolnej części pleców.

 

Informacje techniczne: w oddziale dostępny jest przewijak; obiekt jest w pełni dostosowany do zwiedzania do z wózkiem. Zajęcia odbywają się w godzinach, w których oddział zamknięty jest dla publiczności.

Zajęcia dla rodziców i dzieci w wieku do 2 roku życia.

 

Prowadzenie: Ewa Kalita-Garstka – tancerka i choreografka. Pracuje jako koordynatorka wystaw w Muzeum Narodowym w Krakowie. Prowadzi zajęcia z tańca oraz metod Pilates i Stretching. Podczas pracy w Muzeum odkryła, że przestrzenie wystawiennicze mogą stać się łącznikiem między różnymi dziedzinami sztuki. Poprowadziła cykl warsztatów taneczno-improwizacyjnych do wystawy “Moc natury. Henry Moore w Polsce”, stworzyła też scenariusz i główne choreografie do oprowadzania tanecznego po wystawie “Idzie młodość. I Grupa Krakowska”. 

 

W grudniu spotkamy się na zajęciach w oddziale MNK Gmach Główny - w Galerii Sztuki Polskiej XX+XXI. Więcej informacji przekażemy już wkrótce. 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję