Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

MIĘDZYBAJKI, CZYLI O PISANIU I OPOWIADANIU BEZ NUDY – SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE

MIĘDZYBAJKI, CZYLI O PISANIU I OPOWIADANIU BEZ NUDY – SZKOLENIE NA ZAMÓWIENIE

Zapraszamy na szkolenie, podczas którego zmierzymy się z tworzeniem tekstu i konstruowaniem opowieści, korzystając z wybranych elementów storytellingu oraz narzędzi interpretacji dziedzictwa.

„Międzybajki, czyli o pisaniu i opowiadaniu bez nudy”

Dawno, dawno temu do skarbca zwanego Muzeum Narodowym trafiło siedemnaście latających dywanów, dwie czapki niewidki, para siedmiomilowych butów, cztery magiczne zwierciadła i bliżej nieokreślona liczba ram, które warto przekraczać.

Dlaczego czasem zamiast mówić, lepiej opowiadać? Czemu informacja, gdy dodamy jej skrzydeł, nie odfruwa, ale pozostaje? Dlaczego pamięć lubi absurdy i abstrakcje? Czasem wiedza i prawda są ciekawsze i godniejsze zapamiętania, gdy zdecydujemy się pokonać mityczny labirynt, aby do nich dotrzeć. W błądzeniu rozwija się wyobraźnia i wyostrza percepcja. Narracja buduje historię, ciekawość działa na zmysły, uważność pomaga znaleźć sens, a mózg uwielbia zaglądać na drugą stronę lustra.

 

Szkolenie skierowane do nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury.

 

Szkolenie na zamówienie dla zorganizowanej grupy osób.

Istnieje możliwość zamówienia szkolenia w wersji stacjonarnej – w Galerii Rzemiosła Artystycznego w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie lub w wersji online.

Czas trwania: 3 godz., 16.00–19.00

 

Szkolenie prowadzą pracowniczki Działu Edukacji MNK:

 

Katarzyna Maziarz-Górka – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Edukatorka muzealna, stypendystka MKiDN. Pracuje w Dziale Edukacji MNK, kierując Zespołem ds. Programów dla Rodzin i Dzieci. Jest autorką Trochębajek o Stanisławie Wyspiańskim – książki uhonorowanej Nagrodą Żółtej Ciżemki oraz nominowanej do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Miłośniczka Młodej Polski i brudzących się w muzeum dzieci.

 

Jagoda Gumińska-Oleksy – absolwentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, w Dziale Edukacji MNK współtworzy program dla dzieci i rodzin. Współpracuje z Uniwersytetem Dzieci. Autorka książki Opowieści przedmiotów, czyli bajki podsłuchane w muzeum. Wierzy w bajki, lubi opowiadać i uwielbia podsłuchiwać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują. Ma nadzieję, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów.

Słowa kluczowe: szkoły i nauczyciele, edukacja
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję