Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
SPOTKANIA I SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

SPOTKANIA I SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

SPOTKANIA I SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

Zapraszamy na szkolenia dla nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury. Mając na uwadze obecną sytuację epidemiologiczną, chcemy Państwu zaproponować dwie formy spotkań, czyli w przestrzeniach Muzeum Narodowego w Krakowie lub online. Podczas każdego ze spotkań będą Państwo mieli możliwość poszerzyć swoją wiedzę i dowiedzieć się, jakie aspekty danej wystawy mogą zainteresować uczniów i nauczycieli.
SZKOLENIA Z CYKLU „SZKOŁA INTERPRETACJI”

Webinaria dla nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury.

Pełny program Szkoły Interpretacji 2020/21 znajdziecie Państwo tutaj:

https://mnk.pl/artykul/szkola-interpretacji


MOC MUZEUM

ZWIEDZANIE DLA NAUCZYCIELI

23 luty 2021 (wtorek), godz. 16.00 – 18.00

Wejście na wystawę co 30 min: 16.00; 16.30; 17.00

Zapraszamy na „godziny otwarte” dla nauczycieli – samodzielne zwiedzanie wystawy. Po zwiedzeniu wystawy zapraszamy do rozmowy z kuratorem nad walorem i perspektywą edukacyjną Mocy Muzeum. Uczestnicy będą mogli się dowiedzieć, jak wykorzystać potencjał muzealnej MOCY w pracy z uczniami.

Prowadzenie: Filip Skowron – etnolog i polonista. Adiunkt w Dziale Edukacji Muzeum Narodowego w Krakowie. W Instytucie Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego przygotowuje rozprawę doktorską na temat publiczności muzealnej.

Wstęp wolny. Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja

Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)


ALEKSANDER KOTSIS (1836-1877). ODCIENIE REALIZMU.

ZWIEDZANIE DLA NAUCZYCIELI

27 kwietnia 2021 (wtorek), godz. 15.00-17.00, spotkanie odbędzie się pod warunkiem, że oficjalne zalecenia dotyczące bezpieczeństwa w okresie trwania epidemii na to pozwolą

Wejście na wystawę co 30 min: 15.00; 15.30; 16.00

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością czołowego przedstawiciela polskiego malarstwa realistycznego – Aleksandra Kotsisa, artysty z pokolenia Jana Matejki i Artura Grottgera.

Spotkanie będzie miało charakter „wprowadzenia do wystawy”, czyli 30-minutowej opowieści przewodnika o głównym założeniu wystawy oraz o grupach obiektów na niej zaprezentowanych. Podczas spotkania przedstawimy edukacyjny potencjał i moc wystawy w pracy z uczniem w nawiązaniu do podstawy programowej.

Prowadzenie:

Martyna Majsterek –  absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Edukatorka muzealna z wieloletnim doświadczeniem, od niedawna także przewodniczka miejska. Swoją wiedzą i pasją uwielbia dzielić się z innymi. Relaksuje się ćwicząc jogę, gotując i leniuchując

Marta Wojtyś-Kipiel – historyczka i edukatorka muzealna. W Dziale Edukacji MNK współtworzy program dla szkół. Prowadzi i tworzy zajęcia edukacyjne dla różnych grup odbiorców.

Wstęp wolny: Liczba miejsc ograniczona, konieczna rezerwacja

Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja @mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9.00-16.00 w dni powszednie)

Słowa kluczowe: nauczyciele, szkolenia
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję