Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
SPOTKANIA I SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

SPOTKANIA I SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

SPOTKANIA I SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

W roku szkolnym 2019/2020 proponujemy Państwu udział w spotkaniach na wystawach czasowych oraz różnorodne szkolenia tematyczne, m. in. w Muzeum Książąt Czartoryskich, które wkrótce otwieramy.
SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI

Kufer pełen dziedzictwa

16.09.2019, poniedziałek, godz. 16:00–17:30

Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie, al. 3 Maja 1

Udział bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Konieczność rezerwacji.

Zapisy: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 43 35 744 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)

Prowadzenie: Katarzyna Zarzycka, Barbara Łepkowska


Zapraszamy na szkolenie dla nauczycieli, edukatorów oraz animatorów kultury. W ten sposób razem z Fundacją Plenerownia inaugurujemy projekt wędrówki kufrów pełnych dziedzictwa po całej Polsce. Kufry to zestawy edukacyjne, za pomocą których można przeprowadzić zajęcia dla dzieci i młodzieży, posługując się przy tym zaproponowanymi scenariuszami lub własną inwencją.

W czasie spotkania będzie można poznać szczegóły przedsięwzięcia, a przede wszystkim dowiedzieć się, jak praktycznie korzystać z tych niezwykłych zestawów edukacyjnych i z ich pomocą pracować z dziećmi i młodzieżą, by poszerzyć ich wiedzę, zainteresować oraz kształtować wrażliwość wobec dóbr kultury.

Więcej o idei projektu: TUTAJ 
 
Katarzyna Zarzycka – historyczka sztuki, animatorka kultury, kuratorka wystaw, autorka reportaży i wydawnictw dotyczących dziedzictwa kulturowego, edukacyjnych książek dla dzieci, programów i projektów edukacyjnych dotyczących dziedzictwa kulturowego.

Barbara Łepkowska – historyczka sztuki, absolwentka edukacji artystycznej ASP w Krakowie, animatorka kultury, edukatorka muzealna, graficzka komputerowa, fotografka, autorka wielu projektów i wydawnictw dotyczących dziedzictwa kulturowego.

Projekt jest realizowany przez Fundację Plenerownia "Dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu "Patriotyzm Jutra".

Partnerzy projektu: Muzeum Narodowe w Krakowie, Stowarzyszenie Historyków Sztuki.


SPOTKANIA DLA NAUCZYCIELI NA WYSTAWACH CZASOWYCH

Idzie młodość! I Grupa Krakowska

9.10.2019, środa, godz. 16:00-17:30

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego, pl. Szczepański 9

Udział bezpłatny. Konieczność rezerwacji.

Zapisy: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 43 35 744 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)

Wydajemy zaświadczenia o udziale w spotkaniu.

 
Wystawa jest opowieścią o krótkiej, ale szalenie intensywnej historii I Grupy Krakowskiej – o życiu i twórczości barwnej, nieprzeciętnej młodzieży, której losy mocno się ze sobą splotły, włączając się w historię polskiej awangardy.

W czasie spotkania będzie można zwiedzić wystawę z przewodnikiem oraz dowiedzieć się, jakie wydarzenia przygotowaliśmy w ramach programu edukacyjnego towarzyszącego prezentowanej wystawie. Po spotkaniu zapraszamy na wykład kuratorki Anny Budzałek.


Jan Hrynkowski. Opowieść

19.11.2019, wtorek, 16:00-17:30

Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie, al. 3 Maja 1

Udział bezpłatny. Konieczność rezerwacji.

Zapisy: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 43 35 744 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)

Wydajemy zaświadczenia o udziale w spotkaniu.

Wystawa jest monograficzną prezentacją Jana Hrynkowskiego, wciąż jeszcze mało znanego twórcy. Jest to opowieść wielowątkowa i bogata w detale o jego życiu i twórczości, jak również o ludziach, których dane mu było spotkać na drodze artystycznej.

W czasie spotkania będzie można zwiedzić wystawę z przewodnikiem oraz dowiedzieć się jakie wydarzenia przygotowaliśmy w ramach programu edukacyjnego towarzyszącego prezentowanej wystawie.

W kwietniu 2020 roku zapraszamy na spotkanie na wystawie “Hokusai – drzeworyty japońskie ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie”. Szczegóły wkrótce.

SZKOLENIA DLA NAUCZYCIELI – MUZEUM KSIĄŻĄT CZARTORYSKICH

Zapraszamy na cykl trzech szkoleń dla nauczycieli, które dotyczących bogatej kolekcji prezentowanej w wyremontowanym Pałacu Książąt Czartoryskich. 19 grudnia 2019 roku zostanie ona udostępniona szerokiej publiczności.

Spotkania dla nauczycieli poświęcone są zagadnieniom historycznym oraz arcydziełom znajdującym się w zbiorach Czartoryskich. Kluczem do poznania kolekcji będzie program edukacyjny przygotowany z myślą o uczniach szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Informacje praktyczne:

Miejsce: Muzeum Książąt Czartoryskich, ul. Pijarska 6

Uczestnicy mogą brać udział w jednym lub w kilku spotkaniach. Wydajemy zaświadczenia o udziale w szkoleniu.

Udział w jednym spotkaniu: 10 zł

Bilety do kupienia on-line: https://bilety.mnk.pl/ (dostępne od 12.12.2019).

Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 43 35 744 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie).

TEMATY SPOTKAŃ

Przeszłość przyszłości – czas Czartoryskich

14.01.2020, wtorek, godz. 16.00–19.00  - sprzedaż biletów od 16.12.2019

Oprowadzanie po Muzeum Książąt Czartoryskich oraz przedstawienie programu towarzyszącego ekspozycji, w tym oferty dla szkół. W trakcie spotkania szczególnie skupimy się na zabytkach związanych z historią Polski oraz rodziny Czartoryskich. Poznamy dzieje kolekcji i obejrzymy pamiątki po sławnych postaciach.

Co z tą Damą? Gdzie ten Rembrandt?

3.03.2020, wtorek, godz. 16.00–19.00 - sprzedaż biletów od 03.02.2020

Oprowadzanie po Muzeum Książąt Czartoryskich oraz przedstawienie programu towarzyszącego ekspozycji, w tym oferty dla szkół. W trakcie spotkania szczególnie skupimy się na dziełach sztuki zachodnioeuropejskiej – wraz z analizą i interpretacją dwóch najcenniejszych dzieł z kolekcji: Damy z gronostajem Leonarda da Vinci oraz Krajobrazu z miłosiernym Samarytaninem Rembrandta.

Chwała i sława. Wielkie dynastie, wielcy wodzowie

12.05.2020, wtorek, godz. 16:00-19:00 - sprzedaż biletów od 13.04.2020

Oprowadzanie po Muzeum Książąt Czartoryskich oraz przedstawienie programu towarzyszącego ekspozycji, w tym oferty dla szkół. Spotkanie stanie się okazją do przybliżenia zabytków związanych z potęgą militarną Rzeczypospolitej na przełomie XVI i XVII w. Obejrzymy pamiątki po bohaterach narodowych pieczołowicie gromadzone przez księżną Izabelę Czartoryską w Świątyni Sybilli.
Słowa kluczowe: nauczyciele, szkolenia
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję