Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Przygotowania do Wesela - Gra Miejska

Przygotowania do Wesela - Gra Miejska

Przygotowania do Wesela - Gra Miejska

Wyobraźcie sobie, że wesele Jadwigi Mikołajczykówny i Lucjana Rydla nigdy się nie odbyło. A Stanisław Wyspiański nigdy nie napisał dramatu „Wesele”. Co by się wówczas stało? Pomóż biegowi historii! W grę miejską „Przygotowania do wesela” każdy może grać samodzielnie lub w drużynie.
Uczestnicy gry samodzielnie przemierzają przestrzeń Krakowa tropem przygotowań do wydarzenia i pomagać w pokonywaniu różnych przeszkód, jakie wyrastają przed weselnikami. Grając w naszą grę można odbyć rodzinny spacer po Krakowie albo zwiedzić miasto w alternatywny sposób.

CO TO JEST GRA MIEJSKA?

Gra miejska to zespołowa zabawa rozgrywająca się w terenie. Pozwala na ona na odkrywanie fragmentu miasta albo innego miejsca, nawet jeśli uczestnikom wydaje się, że dobrze go znają. Oparta jest o kartę pracy z poleceniami i zadaniami do samodzielnego wykonania. Liczy się spostrzegawczość, uważność, spryt i pomysłowość, a niekiedy również szybkość rozwiązywania zagadek. Niektóre z nich mogą być trudne do wykonania, inne będą wymagały współpracy drużynowej.

W grę miejską można grać przez cały rok – trzeba jednak sprawdzić, czy wszystkie uwzględnione w niej miejsca dostępne są danego dnia. Warto przeznaczyć na nią kilka godzin.

Najważniejsza jest dobra zabawa!

JAK GRAĆ W „PRZYGOTOWANIA DO WESELA”?

Gra polega na samodzielnym rozwiązywaniu zagadek z karty pracy na określonym terenie.


Kartę można również ściągnąć i samodzielnie wydrukować 

PRZYGOTOWANIA DO WESELA

Tam znajdziecie wszystkie szczegóły!

DODATKOWE INFORMACJE

Ze względu na specyfikę przygotowań weselnych (to w końcu odpowiedzialna sprawa!) zapewne najlepiej będą się bawić osoby w wieku 16+. Każda drużyna musi mieć kapitana/kapitankę.

Ukończenie gry zajmuje około 3 godzin. Można ją rozpocząć w dowolnym punkcie wskazanym w karcie do gry. 

Najważniejszym elementem gry jest wspólna zabawa w trakcie jej wykonywania. Zachęcamy jednak do ukończenia wszystkich zadań i przesłania nam e-mailowo wypełnionej karty pracy na adres: przygotowaniadowesela@mnk.pl 

Każda drużyna, która przyśle do nas wypełnioną kartę pracy, otrzyma e-mailem rozwiązanie gry oraz dodatkowe informacje na temat miejsc, które odgrywały rolę w „Przygotowaniach do wesela”. Ponadto każda drużyna otrzyma bilety na losowo wybraną wystawę czasową w Muzeum Narodowym w Krakowie, w ramach promocji muzeum. Bilety będą do odbioru w kasie muzealnej w przeciągu miesiąca od przysłania przez nas na Waszą skrzynkę e-mailową potwierdzenia o ich zdobyciu.


PYTANIA ALBO KOMENTARZE

Napiszcie do nas:
przygotowaniadowesela@mnk.pl 

...
Projekt zrealizowany w ramach projektu „Bliżej Kultury"
Gra towarzyszy wystawie „Wyspiański"
Słowa kluczowe: Wesele, Wyspiański, Gra Miejska
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję