Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Przygotowania do Wesela - Gra Miejska

Przygotowania do Wesela - Gra Miejska

Wyobraźcie sobie, że wesele Jadwigi Mikołajczykówny i Lucjana Rydla nigdy się nie odbyło. A Stanisław Wyspiański nigdy nie napisał dramatu „Wesele”. Co by się wówczas stało? Pomóż biegowi historii! W grę miejską „Przygotowania do wesela” każdy może grać samodzielnie lub w drużynie.
Uczestnicy gry samodzielnie przemierzają przestrzeń Krakowa tropem przygotowań do wydarzenia i pomagać w pokonywaniu różnych przeszkód, jakie wyrastają przed weselnikami. Grając w naszą grę można odbyć rodzinny spacer po Krakowie albo zwiedzić miasto w alternatywny sposób.

CO TO JEST GRA MIEJSKA?

Gra miejska to zespołowa zabawa rozgrywająca się w terenie. Pozwala na ona na odkrywanie fragmentu miasta albo innego miejsca, nawet jeśli uczestnikom wydaje się, że dobrze go znają. Oparta jest o kartę pracy z poleceniami i zadaniami do samodzielnego wykonania. Liczy się spostrzegawczość, uważność, spryt i pomysłowość, a niekiedy również szybkość rozwiązywania zagadek. Niektóre z nich mogą być trudne do wykonania, inne będą wymagały współpracy drużynowej.

W grę miejską można grać przez cały rok – trzeba jednak sprawdzić, czy wszystkie uwzględnione w niej miejsca dostępne są danego dnia. Warto przeznaczyć na nią kilka godzin.

Najważniejsza jest dobra zabawa!

JAK GRAĆ W „PRZYGOTOWANIA DO WESELA”?

Gra polega na samodzielnym rozwiązywaniu zagadek z karty pracy na określonym terenie.


Kartę można również ściągnąć i samodzielnie wydrukować 

PRZYGOTOWANIA DO WESELA

Tam znajdziecie wszystkie szczegóły!

DODATKOWE INFORMACJE

Ze względu na specyfikę przygotowań weselnych (to w końcu odpowiedzialna sprawa!) zapewne najlepiej będą się bawić osoby w wieku 16+. Każda drużyna musi mieć kapitana/kapitankę.

Ukończenie gry zajmuje około 3 godzin. Można ją rozpocząć w dowolnym punkcie wskazanym w karcie do gry. 

Najważniejszym elementem gry jest wspólna zabawa w trakcie jej wykonywania. Zachęcamy jednak do ukończenia wszystkich zadań i przesłania nam e-mailowo wypełnionej karty pracy na adres: przygotowaniadowesela@mnk.pl 

Każda drużyna, która przyśle do nas wypełnioną kartę pracy, otrzyma e-mailem rozwiązanie gry oraz dodatkowe informacje na temat miejsc, które odgrywały rolę w „Przygotowaniach do wesela”. Ponadto każda drużyna otrzyma bilety na losowo wybraną wystawę czasową w Muzeum Narodowym w Krakowie, w ramach promocji muzeum. Bilety będą do odbioru w kasie muzealnej w przeciągu miesiąca od przysłania przez nas na Waszą skrzynkę e-mailową potwierdzenia o ich zdobyciu.


PYTANIA ALBO KOMENTARZE

Napiszcie do nas:
przygotowaniadowesela@mnk.pl 

...
Projekt zrealizowany w ramach projektu „Bliżej Kultury"
Gra towarzyszy wystawie „Wyspiański"
Słowa kluczowe: Wesele, Wyspiański, Gra Miejska
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję