Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Program dla szkół

Program dla szkół

fot. Bartosz Cygan, pracownia fotograficzna MNK

Program dla szkół

Rezerwacja zajęć tymczasowo zawieszona z powodu epidemii. Mamy nadzieję, że będziemy mogli zaprosić Państwa już wkrótce!
Muzeum Narodowe w Krakowie jest miejscem bezpośredniego kontaktu z dziełem sztuki od starożytności po czasy współczesne. To przestrzeń dyskusji, pytań i niestandardowych odpowiedzi.

CZYM JEST LEKCJA MUZEALNA?

Zajęcia prowadzimy w galeriach i w salach edukacyjnych. W trakcie zajęć uczniowie zapoznają się z oryginalnymi zabytkami i ich historią. Duży nacisk kładziemy na dyskusję i interaktywną formę zwiedzania. Często wzbogacamy lekcję rożnymi działaniami plastycznymi.
Lekcje muzealne - tematy

KO-LEKCJA Z KLASĄ

Możliwość aktywnego zwiedzania całej kolekcji wybranej galerii Muzeum Narodowego. Zamiast tradycyjnego oprowadzania, proponujemy wspólną przygodę, polegającą na dyskusji, wymianie spostrzeżeń, rozwiązywaniu zadań. Wyobraźnia i zaangażowanie zwiedzającego stają się prawdziwym muzealnym przewodnikiem. Ta forma zwiedzania nie jest skoncentrowana na jednym, wybranym zagadnieniu-temacie, ale prezentuje całość zbiorów danej galerii.

Informacje o rezerwacji lekcji muzealnych, gier i zwiedzania oraz opłatach znajdują się w zakładce Jak zamówić lekcję muzealną lub zwiedzanie 

GRA MUZEALNA

Nowa, alternatywna forma zwiedzania galerii i oddziałów Muzeum Narodowego. Gry łączą w sobie pracę zespołową, rywalizację, naukę spostrzegawczości, kojarzenia faktów i wysnuwania wniosków. Korzystając z formuły gry miejskiej przystosowanej do przestrzeni muzealnej, pozwalają zdobyć solidną dawkę wiedzy poprzez samodzielne działanie i zabawę.

DO KOGO ADRESUJEMY NASZ PROGRAM?

Program lekcji muzealnych adresujemy do dzieci w wieku przedszkolnym aż po uczniów szkół ponadpodstawowych. Istnieje możliwość przeprowadzenia zajęć również dla dorosłych. Proponujemy także lekcje przystosowane do potrzeb osób niewidomych i niedowidzących.

PROGRAM SZKOLNY

Tematyka lekcji muzealnych odpowiada założeniom szkolnych programów nauczania, a także uzupełnia i poszerza zawarty w nich zasób wiadomości. Zajęcia dostosowujemy do wieku uczestników.

CZAS TRWANIA WIZYTY

Lekcje muzealne, Ko-lekcje z klasą i gry muzealne (od 60 do 90 minut) prowadzimy od wtorku do piątku w godzinach otwarcia poszczególnych oddziałów. Ostatnie grupy wpuszczane są na 90 minut przed zamknięciem oddziału.
Oprowadzania grup szkolnych (od 60 do 90 minut) prowadzimy od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia poszczególnych oddziałów. Ostatnie grupy wpuszczane są na 90 minut przed zamknięciem oddziału.

Przewodnik dla nauczycieli 2019/2020

 Pliki do pobrania dla nauczycieli

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję