Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo
Uproszczona wizualnie wersja obrazu “Czwórka” Józefa Chełmońskiego, na którym znajduje się zaprzęg czterech koni prowadzonych przez woźnicę. Na obraz nałożono niebiesko-żółty filtr kolorystyczny z efektem wykropkowania.

Program dla szkół - BAJECZNE I POŻYTECZNE

Program dla szkół - BAJECZNE I POŻYTECZNE

Bajeczne, to znaczy jakie? Czy bajeczne w muzeum są wielkie arcydzieła, piękne wnętrza, połyskujące klejnoty w gablotach ? A może bajeczna jest opowieść edukatora, rysowanie kredkami w otoczeniu dzieł sztuki lub miękka sofa w galerii, gdy jesteśmy zmęczeni? 

Nie da się ukryć, że w bajecznym bywa również sporo pożytecznego! A jeśli nie, to dokładamy: edukacja w muzeum to nauka przydatnych umiejętności, spora porcja wiedzy o świecie, okazja do lepszego poznania siebie i innych.

Nasze wyzwanie na ten rok szkolny zakłada, by każdy z uczestników zajęć w muzeum znalazł coś bajecznego i coś pożytecznego dla siebie! Poszukujemy wspólnie podczas lekcji, gier muzealnych i oprowadzania po galeriach stałych oraz wystawach czasowych. A dla tych, którzy wolą się z nami spotkać zdalnie – również na lekcjach muzealnych online. Serdecznie zapraszamy!

W kwestiach merytorycznych dotyczących oferty dla szkół mogą się Państwo kontaktować poprzez adres e-mail: szkolawmuzeum@mnk.pl.

LEKCJA MUZEALNA
Lekcja muzealna to okazja do bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki i świadectwami historii. W ich trakcie wykorzystujemy metody aktywizujące, mające pobudzić uczestników do samodzielnego myślenia i tworzenia własnych opinii (karty pracy, dyskusja, praca w grupach). Duży nacisk kładziemy na argumentowanie wypowiedzi i aktywną formę zwiedzania. Lekcje dla grup przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych często są wzbogacane zajęciami plastycznymi. Zajęcia prowadzimy w galeriach i w salach edukacyjnych.

Szczegóły oferty: https://mnk.pl/lekcje-muzealne

LEKCJA MUZEALNA ONLINE
Tematyczne zajęcia inspirowane lekcjami muzealnymi prowadzonymi stacjonarnie. Uwzględniają zarówno elementy wykładowe, jak i zadania angażujące uczestników. Specjalnie przygotowane prezentacje pozwalają poznać szereg dzieł ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, ułatwiają przyswojenie najważniejszych informacji, są punktem wyjścia do interakcji.

Szczegóły oferty: https://mnk.pl/artykul/lekcje-online-dla-szkol

GRA MUZEALNA
Alternatywna forma zwiedzania galerii i oddziałów Muzeum Narodowego. Gry łączą w sobie pracę zespołową, rywalizację, naukę spostrzegawczości, kojarzenia faktów i wysnuwania wniosków. Korzystając z formuły gry miejskiej przystosowanej do przestrzeni muzealnej, pozwalają zdobyć solidną dawkę wiedzy poprzez samodzielne działanie i zabawę.

Szczegóły oferty: https://mnk.pl/gry-muzealne


OPROWADZANIE Z PRZEWODNIKIEM
Wspólne przejście przez całą ekspozycję, któremu towarzyszy barwna opowieść przewodnika o prezentowanych eksponatach i towarzyszących im kontekstach. Oprowadzania dostępne dla młodzieży z kl. 7-8 szkół ponadpodstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

DO KOGO ADRESUJEMY NASZ PROGRAM?
Program zajęć edukacyjnych adresujemy do szerokiego grona zainteresowanych – od dzieci w wieku przedszkolnym po uczniów szkół ponadpodstawowych. Proponujemy także lekcje muzealne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy temat opatrzony jest informacją, dla jakiej grupy jest szczególnie polecany. Istnieje również możliwość dostosowania go do innej grupy wiekowej lub specjalnych potrzeb danej grupy.

Informacje o rezerwacji oferty edukacyjnej, czasie trwania poszczególnych zajęć, zasadach oraz opłatach znajdują się w zakładce: https://mnk.pl/artykul/jak-zarezerwowac-zajecia-edukacyjne-w-muzeum

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję