Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo
Uproszczona wizualnie wersja obrazu “Czwórka” Józefa Chełmońskiego, na którym znajduje się zaprzęg czterech koni prowadzonych przez woźnicę. Na obraz nałożono niebiesko-żółty filtr kolorystyczny z efektem wykropkowania.

Program dla szkół

Program dla szkół

Możliwość rezerwacji zajęć stacjonarnych jest uzależniona od aktualnych wytycznych rządowych związanych z obostrzeniami epidemicznymi.

Grupom szkolnym polecamy kilka sposobów na skorzystanie z wystaw w naszym Muzeum przy udziale wykwalifikowanej kadry edukatorów oraz przewodników: lekcje muzealne, Ko-lekcje z klasą (aktywne oprowadzania), gry muzealne, spacery po mieście, muzealne lekcje online. Nauczycieli zapraszamy na szkolenia i spotkania przygotowane specjalnie dla nich, jak również do poprowadzenia własnych zajęć w przestrzeniach naszych wystaw.

Muzeum Narodowe w Krakowie jest miejscem bezpośredniego kontaktu z dziełem sztuki od starożytności po czasy współczesne. To przestrzeń dyskusji, pytań i niestandardowych odpowiedzi.
Aktualną ofertę znajdą Państwo tutaj:

 Program dla szkół 2021/2022


 

LEKCJA MUZEALNA

Lekcja muzealna to okazja do bezpośredniego kontaktu z dziełami sztuki i świadectwami historii. W ich trakcie wykorzystujemy metody aktywizujące, mające pobudzić uczestników do samodzielnego myślenia i tworzenia własnych opinii (karty pracy, dyskusja, praca w grupach). Duży nacisk kładziemy na argumentowanie wypowiedzi i aktywną formę zwiedzania. Lekcje dla grup przedszkolnych i uczniów szkół podstawowych często są wzbogacane zajęciami plastycznymi. Zajęcia prowadzimy w galeriach i w salach edukacyjnych.
Szczegóły oferty: https://mnk.pl/lekcje-muzealne

 

LEKCJA MUZEALNA ONLINE

Tematyczne zajęcia inspirowane lekcjami muzealnymi prowadzonymi stacjonarnie. Uwzględniają zarówno elementy wykładowe, jak i zadania angażujące uczestników. Specjalnie przygotowane prezentacje pozwalają poznać szereg dzieł ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie, ułatwiają przyswojenie najważniejszych informacji, są punktem wyjścia do interakcji.

Szczegóły oferty: https://mnk.pl/artykul/lekcje-online-dla-szkol

GRA MUZEALNA

Alternatywna forma zwiedzania galerii i oddziałów Muzeum Narodowego. Gry łączą w sobie pracę zespołową, rywalizację, naukę spostrzegawczości, kojarzenia faktów i wysnuwania wniosków. Korzystając z formuły gry miejskiej przystosowanej do przestrzeni muzealnej, pozwalają zdobyć solidną dawkę wiedzy poprzez samodzielne działanie i zabawę.

Szczegóły oferty: https://mnk.pl/gry-muzealne

 

MUZEUM NA MIEŚCIE – SPACER EDUKACYJNY

Spaceruj i odkrywaj Kraków oczami krakowskich artystów! Spacer jest doskonałą okazją do wyostrzenia spostrzegawczości, poćwiczenia wyobraźni i rozruszania zastałych mięśni. Dzięki wiedzy i umiejętnościom edukatorek/edukatorów oraz kartom pracy grupy szkolne poznają miejsca szczególnie bliskie i ważne dla Jana Matejki czy Stanisława Wyspiańskiego.

Szczegóły oferty: https://mnk.pl/muzeum-w-miescie-spacery-edukacyjne

DO KOGO ADRESUJEMY NASZ PROGRAM?

Program zajęć edukacyjnych adresujemy do szerokiego grona zainteresowanych – od dzieci w wieku przedszkolnym po uczniów szkół ponadpodstawowych. Proponujemy także lekcje muzealne dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Każdy temat opatrzony jest informacją, dla jakiej grupy jest szczególnie polecany. Istnieje również możliwość dostosowania go do innej grupy wiekowej lub specjalnych potrzeb danej grupy.

Informacje o rezerwacji oferty edukacyjnej, czasie trwania poszczególnych zajęć, zasadach oraz opłatach znajdują się w zakładce: https://mnk.pl/artykul/jak-zamowic-zajecia-edukacyjne-w-muzeum

 

 

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję