Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo

Nabór na stanowisko: EDUKATOR/KA – WSPÓŁPRACOWNIK/CZKA DZIAŁU EDUKACJI

Nabór na stanowisko: EDUKATOR/KA – WSPÓŁPRACOWNIK/CZKA DZIAŁU EDUKACJI

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza do wzięcia udziału w rekrutacji na stanowisko:
EDUKATOR/KA  – WSPÓŁPRACOWNIK/CZKA DZIAŁU EDUKACJI
Miejsce pracy: Kraków

Muzeum Narodowe w Krakowie jest instytucją kultury z przeszło 140-letnią tradycją.
Zbiory, nad którymi sprawujemy pieczę, liczą ponad 900 tysięcy eksponatów, a naszą misją jest upowszechnianie sztuki polskiej i zagranicznej. Zatrudniamy obecnie prawie 600 pracowników w kilkunastu oddziałach zlokalizowanych w Krakowie oraz w Zakopanem.

Obecnie poszukujemy Edukatorów i Edukatorek Muzealnych – współpracowników Działu Edukacji do pracy w oddziałach Muzeum Narodowego w Krakowie (galerie stałe i wystawy czasowe).
 

 Główne obowiązki na stanowisku:

 • Prowadzenie lekcji muzealnych stacjonarnych i online,
 • Prowadzenie gier muzealnych i spacerów edukacyjnych,
 • Oprowadzanie grup w języku polskim oraz w języku obcym,
 • Prowadzenie zajęć edukacyjnych w terenie.


Wymagania:

 • Studenci lub absolwenci kierunków humanistycznych,
 • Wiedza z zakresu historii sztuki i historii oraz gotowość do jej stałego poszerzania,
 • Dyspozycyjność w tygodniu (wtorek-piątek) w godzinach 9:30-14:00 i gotowość do współpracy z MNK przez minimum rok;
 • Wysoko rozwinięte umiejętności komunikacyjne, umiejętność i łatwość występowania publicznie;
 • Umiejętność analitycznego i syntetycznego myślenia;
 • Samodzielność, elastyczność, dobra organizacja pracy i punktualność;
 • Chęci do pracy z dziećmi i młodzieżą,
 • Pasja, entuzjazm, otwartość.

Mile widziane i dodatkowo punktowane: 

 • Doświadczenie w pracy edukacyjnej z różnymi grupami odbiorców: dziećmi, młodzieżą, dorosłymi, osobami ze szczególnymi potrzebami,
 • Kurs / blok pedagogiczno-metodyczny realizowany w ramach studiów lub dodatkowo,
 • Znajomość języka obcego na poziomie pozwalającym prowadzić zajęcia/oprowadzać.

Oferujemy:

 • Zatrudnienie na umowę zlecenie na czas określony z możliwością przedłużenia,
 • Możliwość rozwijania kompetencji zawodowych oraz własnych zainteresowań i pasji,
 • Udział w szkoleniach metodycznych i merytorycznych,
 • Możliwość stałego bezpośredniego kontaktu z wybitnymi dziełami sztuki polskiej i zagranicznej, bezpłatne wejścia na wszystkie wystawy w MNK.

Dodatkowe informacje:

 • Proces rekrutacji jest połączony z indywidualnym przeszkoleniem do podjęcia pracy edukatora muzealnego w oddziałach MNK i trwa zazwyczaj około 1,5-2 miesiące. Po jego pomyślnym sfinalizowaniu podejmujemy współpracę w ramach umowy zlecenia.
 • Praca edukatorów muzealnych jest pracą nieregularną – nie gwarantujemy stałej liczby zajęć do poprowadzenia. Liczba zleceń zależna jest od bieżącego zapotrzebowania, które zmienia się w ciągu roku i w zależności od sytuacji epidemicznej. Zależy również od dostępności edukatora/ki oraz tego, w ilu oddziałach MNK jest gotowy/a prowadzić zajęcia.

Nabór na powyższe stanowisko jest otwarty cały rok.

Aplikacje prosimy przesyłać za pośrednictwem formularza:

https://system.erecruiter.pl/FormTemplates/RecruitmentForm.aspx?WebID=76349c0080d04cf49322f739689d87b0

Informujemy, że odpowiemy tylko na wybrane oferty oraz zastrzegamy sobie prawo do zakończenia rekrutacji przed podanym powyżej terminem.

 

W razie pytań dotyczących rekrutacji zachęcamy do kontaktu z p. Aleksandrą Jaremko: ajaremko@mnk.pl.

 

KLAUZULA INFORMACYJNA DLA KANDYDATÓW:


Administratorem Danych Osobowych jest Muzeum Narodowe w Krakowie z siedzibą w Krakowie (kontakt: Al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków).

Dane kontaktowe inspektora ochrony danych osobowych:
iod@mnk.pl


Podanie danych osobowych w CV jest dobrowolne, lecz konieczne do przeprowadzenia procesu rekrutacyjnego. Konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 pkt. a i c ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z 27 kwietnia 2016 r. (RODO).

Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych osobowych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody na ich przetwarzanie w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi na przetwarzanie danych do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Dane osobowe będą przetwarzane do momentu zakończenia prowadzenia rekrutacji, nie dłużej jednak niż przez trzy miesiące od dnia przesłania CV.

Za zgodą kandydatów w okresie jednego roku od zakończenia procesu rekrutacyjnego dane osobowe będą przetwarzane w kolejnych rekrutacjach prowadzonych przez administratora danych osobowych.

Dane osobowe kandydatów nie będą podlegały zautomatyzowanemu przetwarzaniu.

Proszę o zawarcie w aplikacji zgody o następującej treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej aplikacji przez Muzeum Narodowe w Krakowie z siedzibą w Krakowie, 30-062 Kraków, Al. 3 Maja 1 na potrzeby przeprowadzenia procesu rekrutacji.

Jeśli wyraża Pan/ Pani również zgodę na przetwarzanie danych osobowych po zakończeniu procesu rekrutacyjnego na potrzeby przeszłych rekrutacji również, proszę o dostarczenie drugiej zgody o następującej treści:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w mojej aplikacji przez Muzeum Narodowe w Krakowie, z siedzibą w Krakowie, 30-062 Kraków, Al. 3 Maja 1na potrzeby przyszłych procesów rekrutacji, w tym również na inne stanowiska.

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję