Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Dzieci mamy i zwiedzamy! - Oprowadzania dla opiekunów dzieci do lat 3

Dzieci mamy i zwiedzamy! - Oprowadzania dla opiekunów dzieci do lat 3

Dzieci mamy i zwiedzamy! - Oprowadzania dla opiekunów dzieci do lat 3

Mamy, ojców, dziadków, babcie, ciocie i nianie zapraszamy na oprowadzanie po naszych galeriach i wystawach. Każde ze spotkań potrwa około godziny, tak by nie znużyć małych towarzyszy, a równocześnie zadowolić dorosłych.

Uczestnikom wydarzenia w miarę możliwości (dostępności w poszczególnych oddziałach) udostępniamy salę, w której mogą nakarmić czy przewinąć maluchy albo po prostu odpocząć przed zwiedzaniem lub po nim.

 

Ważne informacje

  • Udział w cenie biletu na wystawę
  • Oprowadzania odbywają się w godz. 11:00–12:00
  • Wymagana rezerwacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)
  • Na każde pytanie dotyczące spotkań odpowie koordynatorka cyklu Katarzyna Maziarz-Górka – kmaziarz@mnk.pl

 

Terminy

  • 13.10.2021, Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Polskie style narodowe 1890-1918” 

Magdalena Schuster – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W MNK prowadzi zajęcia i warsztaty dla młodszych i starszych, poza muzeum zajmuje się ceramiką, rękodziełem artystycznym i ilustracją. Współpracuje ze szkołami i domami kultury. W wolnym czasie reanimuje peerelowskie meble.

Gdy była dzieckiem, chciała nosić szpilki, żeby jej ślady zostawiały takie fajne dziurki w asfaltowym chodniku. Teraz kupuje fleki na zapas, bo marzenia się spełniają.

 

  • 25.11.2021, Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Hokusai. Wędrując… Drzeworyty japońskie z kolekcji MNK” 

Prowadzenie: Anna Sokulska – absolwentka Akademii Górniczo-Hutniczej, przewodniczka miejska, muzealna i edukatorka współpracująca z różnymi instytucjami w Krakowie. Prowadzi spacery, warsztaty muzealne, oprowadzania i spotkania aktywizujące uczestników.

Jako dziecko uwielbiała chodzić "do miasta"na obwarzanki, oczywiście nie następując na linie oddzielające płyty chodnikowe, a w gmachu Głównym MNK bała się nie tylko czerwono-czarnych prac Jonasza Sterna, ale i różowych Marii Pinińskiej-Bereś.

 

  • 09.12.2021, Gmach Główny, al. 3 Maja 1, XX + XXI. Galeria Sztuki Polskiej

Prowadzenie: Izabela Lechowicz– absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W Dziale Edukacji MNK współtworzy program dla dzieci i rodzin. Zajmuje się fotografią, w której bliski jest jej portret i pejzaż. Lubi Beskid Niski. W dzieciństwie lubiła spędzać lato na wsi i zaplatać warkocze lalkom z kukurydzy. Rysowała po wszystkim, co możliwe.

.

Słowa kluczowe: Mamy zwiedzamy!, oprowadzanie
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję