Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Interdyscyplinarny konkurs dla uczniów „Słowem o sztuce”

Interdyscyplinarny konkurs dla uczniów „Słowem o sztuce”

Stowarzyszenie Polonistów, Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Koło Naukowe Metodyki Polonistycznej UJ zapraszają uczniów małopolskich szkół do wzięcia udziału w interdyscyplinarnym konkursie literackim „SŁOWEM O SZTUCE”!

Jak mówić i pisać o sztuce? Najpierw trzeba potrenować patrzenie, wsłuchać się w swoje emocje, uruchomić wyobraźnię. Później zastanowić się, co chcemy przekazać, przemyśleć dobór słów. A w trakcie – zdobyć nową wiedzę i umiejętności, zachwycić się, poznać lepiej siebie. I odkryć, że sprawia to dużą frajdę!

Tego wszystkiego można doświadczyć, biorąc udział w interdyscyplinarnym konkursie muzealnym „Słowem o sztuce”. Tegoroczna edycja nosi podtytuł „Magia przedmiotu?”.

Dwuetapowy konkurs tym razem będzie skupiony wokół sztuki XX i XXI wieku, a uczestnicy podczas pisania prac konkursowych będą mieli okazję wykorzystać swoje doświadczenia z odwiedzin w galeriach oraz umiejętności literackie. W centrum naszego zainteresowania znajdą się obrazy, rzeźby, sztuka użytkowa i inne obiekty z ekspozycji „XX + XXI. Galeria Sztuki Polskiej” w Gmachu Głównym oraz „Przedmioty. Galeria Designu Polskiego XX i XXI wieku” w Kamienicy Szołayskich.

Konkurs odbędzie się w trzech kategoriach wiekowych: klasy 4-6 szkoły podstawowej, klasy 7-8 szkoły podstawowej oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Termin nadsyłania prac w I etapie upływa 24 lutego 2023 r.

Najlepsze prace będą opublikowane, a laureaci oraz ich opiekunowie naukowi zostaną nagrodzeni w czasie uroczystej gali w Muzeum Narodowym w Krakowie.

Szczegóły udziału w konkursie i regulamin oraz harmonogram konkursu jest dostępny na stronach internetowych Organizatorów: www.stowarzyszeniepolonistow.pl i www.mnk.pl

Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie Polonistów w partnerstwie z Muzeum Narodowym w Krakowie oraz Kołem Naukowym Metodyki Polonistycznej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Wiosną 2022 roku odbyła się pilotażowa pierwsza edycja poświęcona twórczości Jacka Malczewskiego, inspirowana wystawą czasową w Gmachu Głównym MNK „Jacek Malczewski romantyczny”.Harmonogram

Ogłoszenie

Regulamin

Załącznik nr 2

Załącznik nr 3

Załącznik nr 4

Mecenas Galerii: XX + XXI. Galerii Sztuki Polskiej

Słowa kluczowe: konkurs, słowem o sztuce
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję