Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Do dzieła! - cykl popołudniowych spotkań dla dzieci

Do dzieła! - cykl popołudniowych spotkań dla dzieci

Do dzieła! - cykl popołudniowych spotkań dla dzieci

Wszystkie zajęcia dla dzieci w MNK są odwołane do końca czerwca 2020.

Dzieci i rodziców, którzy w popołudniowym biegu pomiędzy przedszkolem, szkołą a domem chcieliby przez chwilę się zatrzymać i odpocząć, zapraszamy, by zrobili to z nami w Muzeum.
Raz w miesiącu, we wtorkowe lub czwartkowe popołudnie, spotkamy się w innej galerii przed dziełem, które stanie się inspiracją do swobodnej rozmowy. Za każdym razem wybór dzieła będzie dla uczestników niespodzianką. Ponieważ spotkania odbywać się będą w tygodniu, nie obejdzie się bez zadań domowych – nie damy zasnąć szarym komórkom.
A zatem – do dzieła!


Ważne informacje:
 • Preferowany wiek uczestników: 6-10 lat
 • Czas trwania: spotkania zaczynają się o godz. 16:45 i trwają godzinę
 • Ograniczona liczba miejsc w grupie
 • Cena biletu: 5 zł od dziecka, opiekun – wstęp bezpłatny
Jak się zapisać?
Terminy i miejsca:
 • 21.04.2020
  Muzeum Książąt Czartoryskich, ul. Pijarska 15

  Prowadzenie: Katarzyna Maziarz – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, słuchaczka studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim, edukatorka muzealna i stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pracuje w Dziale Edukacji MNK, tworząc programy dla rodzin i najmłodszych zwiedzających. Miłośniczka Młodej Polski i brudzących się w muzeum dzieci. 
  W dzieciństwie urządzała bazy na drzewach i przesiadywała w nich całe dnie. Żałuje, że dziś nie może.

 • 21.05.2020
  Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Cud światła. Średniowieczne witraże w Polsce”
  Prowadzenie:
  Filip Skowron – polonista i etnolog. Pracuje w Dziale Edukacji MNK. Lubi Młodą Polskę i osoby odwiedzające muzeum. Korci go łamanie muzealnych zasad. Postawy zwiedzających i prowadzone z nimi rozmowy opisze w doktoracie, nad którym pracuje.
  Kiedy był mały, chodził z lornetką oglądać ptaki w okolicach Krakowa. Dzisiaj chodzi na spacery ze swoimi psami, więc ptaki się chowają.
  Joanna Zaguła – historyczka sztuki. Pasjonuje się sztuką bizantyńską. W wolnych chwilach eksperymentuje z malarstwem i rysunkiem.
  Kiedy była mała chciała zostać rycerzem. Do dziś podobają jej się średniowieczne zbroje, tarcze i miecze.

 • 9.06.2020
  Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Geniusz baroku. Szymon Czechowicz”
  Prowadzenie: Katarzyna Szczygieł –  polonistka, pracuje w Dziale Edukacji MNK. Na co dzień zajmuje się programem dla odbiorców niepełnosprawnych. Szczególnie interesuje się sztuką sakralną oraz barokową, nie są jej również obce tajemnice wizerunków świętych.
  W dzieciństwie marzyła, by w przyszłości zostać archeologiem, uważała, że to najważniejszy zawód na świecie, bo w ziemi znajdują się wspaniałe skarby, których niestrudzenie szukała.Słowa kluczowe: warsztaty dla dzieci
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję