Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Do dzieła!

Do dzieła!

Dzieci i rodziców, którzy w biegu pomiędzy przedszkolem, szkołą a domem chcieliby przez chwilę się zatrzymać i odpocząć, zapraszamy, by zrobili to z nami w Muzeum.

Raz w miesiącu, w sobotnie lub niedzielne przedpołudnie, spotkamy się w galerii przed dziełem, które stanie się inspiracją do swobodnej rozmowy. Za każdym razem wybór dzieła będzie dla uczestników niespodzianką. Nie damy zasnąć szarym komórkom!

A zatem, do dzieła!

Ważne informacje:

  • Preferowany wiek uczestników: 6–10 lat
  • Zajęcia odbywają się w wybrane soboty lub niedziele, w godz. 11:00–12:00
  • Cena: 10 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny)
  • Ograniczona liczba miejsc w grupie

Jak się zapisać:

Program:

  • 22.10.2022, godz. 11:00

Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, Plac Sikorskiego 6

Miejsce zbiórki: przed wejściem na wystawę

Prowadzenie:

Katarzyna Maziarz-Górka – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Edukatorka muzealna, stypendystka MKiDN. Pracuje w Dziale Edukacji MNK, kierując Zespołem ds. Programów dla Rodzin i Dzieci. Jest autorką „Trochębajek o Stanisławie Wyspiańskim” – książki uhonorowanej Nagrodą Żółtej Ciżemki oraz nominowanej do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Miłośniczka Młodej Polski i brudzących się w muzeum dzieci.

W dzieciństwie urządzała bazy na drzewach i przesiadywała w nich całe dnie. Żałuje, że dziś nie może.

  • 4.12.2022, godz. 11:00

Kamienica Szołayskich, pl. Szczepański 9

Miejsce zbiórki: sień, przy kasie biletowej

 

Ważne informacje:

  • Udział bezpłatny, wymagana rezerwacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)
  • Możliwość rezerwacji: od 28.11.2022

 

Prowadzenie:

Izabela Stawarz – edukatorka i artystka, ukończyła studia na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Na co dzień pracuje w Dziale Edukacji MNK w Zespole ds. Edukacji Formalnej. Zajmuje się tworzeniem programów dla szkół, nauczycieli i uczelni. Współautorka działań edukacyjnych do wystaw „Przedmioty. Galeria Designu Polskiego XX i XXI wieku” oraz “Przekroje. Galeria Architektury Polskiej XX i XXI wieku”. Miłośniczka pięknych i dobrze zaprojektowanych rzeczy.

Kiedy była mała, uwielbiała tworzyć różne dziwne rzeczy — na kartce papieru, czy z pozornie niepasujących do siebie przedmiotów — i tak jej zostało.

Na zakup dzieł udzielone zostało dofinansowanie w ramach rządowego programu „Narodowa Kolekcja Sztuki Współczesnej” ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Słowa kluczowe: warsztaty dla dzieci
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję