Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

Do dzieła!

Do dzieła!

Dzieci i rodziców, którzy w biegu pomiędzy przedszkolem, szkołą a domem chcieliby przez chwilę się zatrzymać i odpocząć, zapraszamy, by zrobili to z nami w Muzeum.

Raz w miesiącu, w sobotnie lub niedzielne przedpołudnie, spotkamy się w galerii przed dziełem, które stanie się inspiracją do swobodnej rozmowy. Za każdym razem wybór dzieła będzie dla uczestników niespodzianką. Nie damy zasnąć szarym komórkom!

A zatem, do dzieła!

Ważne informacje:

  • Preferowany wiek uczestników: 6–10 lat
  • Ograniczona liczba miejsc w grupie
  • Zajęcia odbywają się w wybrane soboty lub niedziele, w god 11:00–12:00
  • Cena: 10 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny)

 

Jak się zapisać:

Bilety: https://bilety.mnk.pl/

 

 Terminy i miejsca:

  • 19.03.2022 (sobota), godz. 11:00-12:00

Kamienica Szołayskich, pl. Szczepański 9, wystawa „Przedmioty. Galeria Designu Polskiego XX i XXI wieku”

Miejsce zbiórki: sień, przy kasie biletowej

Możliwość zakupu biletów: od 18 lutego 2022

 

Prowadzenie: Izabela Lechowicz – absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. W Dziale Edukacji MNK współtworzy program dla dzieci i rodzin. Zajmuje się fotografią, w której bliski jest jej portret i pejzaż. Lubi Beskid Niski. W dzieciństwie lubiła spędzać lato na wsi i zaplatać warkocze lalkom z kukurydzy. Rysowała po wszystkim co możliwe.

 

  • 2.04.2022 (sobota), godz. 11:00-12:00

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Jacek Malczewski. Romantyczny”

Miejsce zbiórki: przed salą edukacyjną

Możliwość zakupu biletów: od 18 lutego 2022

 

Prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy – absolwentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, w Dziale Edukacji MNK współtworzy program dla dzieci i rodzin. Współpracuje z Uniwersytetem Dzieci. Autorka książki Opowieści przedmiotów, czyli bajki podsłuchane w muzeum. Wierzy w bajki, lubi opowiadać i uwielbia podsłuchiwać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują. Ma nadzieję, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów. W dzieciństwie nie lubiła szkoły, kochała lato, młody bób i czereśnie.

Słowa kluczowe: warsztaty dla dzieci
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję