Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Do dzieła! - cykl popołudniowych spotkań dla dzieci

Do dzieła! - cykl popołudniowych spotkań dla dzieci

Do dzieła! - cykl popołudniowych spotkań dla dzieci

Dzieci i rodziców, którzy w popołudniowym biegu pomiędzy przedszkolem, szkołą a domem chcieliby przez chwilę się zatrzymać i odpocząć, zapraszamy, by zrobili to z nami w Muzeum.
Raz w miesiącu, we wtorkowe lub czwartkowe popołudnie, spotkamy się w innej galerii przed dziełem, które stanie się inspiracją do swobodnej rozmowy. Za każdym razem wybór dzieła będzie dla uczestników niespodzianką. Ponieważ spotkania odbywać się będą w tygodniu, nie obejdzie się bez zadań domowych – nie damy zasnąć szarym komórkom.
A zatem – do dzieła!


Ważne informacje:
 • Preferowany wiek uczestników: 6-10 lat
 • Czas trwania: spotkania zaczynają się o godz. 16:45 i trwają godzinę
 • Ograniczona liczba miejsc w grupie
 • Cena biletu: 5 zł od dziecka, opiekun – wstęp bezpłatny
Jak się zapisać?
Terminy i miejsca:
 • 21.04.2020
  Muzeum Książąt Czartoryskich, ul. Pijarska 15

  Prowadzenie: Edyta Kuś – archeolożka i edukatorka. W Dziale Edukacji MNK zajmuje się programem dla szkół. Prowadzi zajęcia dla różnych grup odbiorców. Interesuje się sposobami wykorzystania źródeł archeologicznych w edukacji historycznej oraz społecznym postrzeganiem pracy archeologa. Pasjonuje się archeologią średniowiecza i nowożytności (szczególnie zamkami).

 • 21.05.2020
  Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Cud światła. Średniowieczne witraże w Polsce”
  Prowadzenie:
  Filip Skowron – polonista i etnolog. Pracuje w Dziale Edukacji MNK. Lubi Józefa Czapskiego, Młodą Polskę i osoby odwiedzające muzeum. Korci go łamanie muzealnych zasad. Postawy zwiedzających i prowadzone z nimi rozmowy są elementem doktoratu, nad którym pracuje.
  Joanna Zaguła – historyczka sztuki. Pasjonuje się sztuką bizantyńską. W wolnych chwilach eksperymentuje z malarstwem i rysunkiem. Bardzo lubi zapach nowych kredek.

 • 9.06.2020
  Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Geniusz baroku. Szymon Czechowicz”
  Prowadzenie: Katarzyna Szczygieł – polonistka, pracuje w Dziale Edukacji MNK. Na co dzień zajmuje się programem dla odbiorców niepełnosprawnych. Szczególnie interesuje się sztuką sakralną oraz barokową, nie są jej również obce tajemnice wizerunków świętych.Słowa kluczowe: warsztaty dla dzieci
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję