Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
Do dzieła!

Do dzieła!

Do dzieła!

Dzieci i rodziców, którzy w biegu pomiędzy przedszkolem, szkołą a domem chcieliby przez chwilę się zatrzymać i odpocząć, zapraszamy, by zrobili to z nami w Muzeum.

Raz w miesiącu, w sobotnie lub niedzielne przedpołudnie, spotykamy się w galerii przed dziełem, które stanie się inspiracją do swobodnej rozmowy. Za każdym razem wybór dzieła będzie dla uczestników niespodzianką. Nie damy zasnąć szarym komórkom!

A zatem – do dzieła!

 

Ważne informacje

 • Preferowany wiek uczestników: 6–10 lat
 • Ograniczona liczba miejsc w grupie
 • Zajęcia odbywają się w wybrane soboty lub niedziele, w godz. 11:00–12:00
 • Cena biletu: 10 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny)

 

Jak się zapisać?

 • Sprzedaż biletów od 16.08.2021
 • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK – rezerwacja@mnk.pl lub 12 433 57 44 (w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)
 • Na każde pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynatorka cyklu Katarzyna Maziarz-Górka – kmaziarz@mnk.pl
 • Informujemy, że w razie rezygnacji z udziału w działaniu edukacyjnym bilety zakupione przez internet nie podlegają zwrotowi
 • Regulamin rezerwacji w MNK
 • Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w MNK

 

Terminy i miejsca

 

 • 23.10.2021

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, XX + XXI. Galeria Sztuki Polskiej

 

Prowadzenie: Izabela Lechowicz – absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. W Dziale Edukacji MNK współtworzy program dla dzieci i rodzin. Zajmuje się fotografią, w której bliski jest jej portret i pejzaż. Lubi Beskid Niski.

W dzieciństwie lubiła spędzać lato na wsi i zaplatać warkocze lalkom z kukurydzy. Rysowała po wszystkim, co możliwe. 

 • 20.11.2021

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, XX i XXI. Galeria Sztuki Polskiej

Prowadzenie: Joanna Kołek – absolwentka filozofii i kulturoznawstwa, edukatorka muzealna. Pracuje w Działu Edukacji MNK. Prowadzi warsztaty i zajęcia dla młodszych i starszych gości muzealnych. Ma słabość do secesji, Wyspiańskiego i sztuki użytkowej. Pasjonatka dwóch kółek oraz kultur krajów Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej.

Gdy była mała, uwielbiała leżeć na łące i patrzeć na kształty chmur. Do tej pory to lubi.

 

 • 27.11.2021

Muzeum Stanisława Wyspiańskiego, pl. Sikorskiego 6

 

Prowadzenie: Katarzyna Maziarz-Górka – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Edukatorka muzealna, stypendystka MKiDN. Pracuje w Dziale Edukacji MNK, kierując Zespołem ds. Programów dla Rodzin i Dzieci. Jest autorką „Trochębajek o Stanisławie Wyspiańskim” – książki uhonorowanej Nagrodą Żółtej Ciżemki oraz nominowanej do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Miłośniczka Młodej Polski i brudzących się w muzeum dzieci.

W dzieciństwie urządzała bazy na drzewach i przesiadywała w nich całe dnie. Żałuje, że dziś nie może.

 

 • 18.12.2021

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Polskie style narodowe 1890–1918”

 

Prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy – absolwentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W Dziale Edukacji MNK współtworzy program dla dzieci i rodzin. Współpracuje z Uniwersytetem Dzieci. Autorka książki „Opowieści przedmiotów, czyli bajki podsłuchane w muzeum”. Wierzy w bajki, lubi opowiadać i uwielbia podsłuchiwać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują. Ma nadzieję, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów. 

W dzieciństwie nie lubiła szkoły, kochała lato, młody bób i czereśnie. Do dziś nie bierze urlopu, tylko jedzie na wakacje.

Słowa kluczowe: warsztaty dla dzieci
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję