Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
ZAWÓD: ARTYSTA

ZAWÓD: ARTYSTA

ZAWÓD: ARTYSTA

Dzień jak co dzień. Pobudka o 6:30, szybki prysznic i śniadanie, teczka z bardzo ważnymi dokumentami złapana w biegu i poprawienie krzywo zapiętych guzików – czy tak wygląda dzień pracy artysty? Kiedy właściwie wychodzi do pracy i czy ma szefa?
Zapraszamy dzieci na weekendowe spotkania, podczas których będą miały okazję zajrzeć do pracowni dawnych i współczesnych artystów, zgłębić tajniki ich pracy oraz poznać metody i narzędzia, jakimi się posługiwali.

Ważne informacje:
  • Preferowany wiek uczestników: 5–10 lat
  • Spotkania odbywają się w wybrane soboty lub niedziele w godz. 11:00–12:30
  • Ograniczona liczba miejsc w grupie
  • Cena biletu: 10 zł od dziecka, opiekun – wstęp bezpłatny
  • Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym w Krakowie
  • Na każde pytanie odpowie koordynator cyklu: Katarzyna Maziarz (kmaziarz@mnk.pl)
  • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 433 57 44 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie)

Jak się zapisać:

Terminy i miejsca:

 27.10.2019
Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1, wystawa „Skarbiec Stanisława Wyspiańskiego” Zawód: artysta. Stanisław Wyspiański

Prowadzenie: Martyna Majsterek – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Swoją wiedzą i pasją uwielbia dzielić się ze wszystkimi, dziećmi i dorosłymi, bo nie ma nic lepszego niż kolejna osoba zarażona miłością chociażby do jednego małego dzieła.

23.11.2019
Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego, plac Szczepański 9, wystawa „Idzie młodość! I Grupa Krakowska”

Zawód: artysta. Jonasz Stern

Prowadzenie: Anna Michalik: wykształcenie artystyczno-projektowe zdobyła na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach i Bauhaus-Universität Weimar. Uwielbia odkrywać z dziećmi sztukę na nowo. Dużo czyta, szczególnie upodobała sobie książki Wita Szostaka. Fanka planszówek i wycieczek rowerowych.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję