Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
ZAWÓD: ARTYSTA

ZAWÓD: ARTYSTA

ZAWÓD: ARTYSTA

Wszystkie zajęcia dla dzieci w MNK są odwołane do końca czerwca 2020.

Dzień jak co dzień. Pobudka o 6:30, szybki prysznic i śniadanie, teczka z bardzo ważnymi dokumentami złapana w biegu i poprawienie krzywo zapiętych guzików – czy tak wygląda dzień pracy artysty? Kiedy właściwie wychodzi do pracy i czy ma szefa?
Zapraszamy dzieci na weekendowe spotkania, podczas których będą miały okazję zajrzeć do pracowni dawnych i współczesnych artystów, zgłębić tajniki ich pracy oraz poznać metody i narzędzia, jakimi się posługiwali.

Ważne informacje:
 • Preferowany wiek uczestników: 5–10 lat
 • Spotkania w wybrane soboty lub niedziele w godz. 11:00–12:30
 • Ograniczona liczba miejsc w grupie
 • Cena biletu: 10 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny)

Jak się zapisać:

Terminy i miejsca:

 •  7.03.2020
  Zawód: Artysta. W pracowni dawnego tkacza
  Muzeum Książąt Czartoryskich, ul. Pijarska 15
  Prowadzenie: Magdalena Schuster – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W MNK prowadzi zajęcia i warsztaty dla młodszych i starszych, poza muzeum zajmuje się ceramiką, rękodziełem artystycznym i ilustracją. Współpracuje ze szkołami i domami kultury. W wolnym czasie reanimuje peerelowkie meble.
  Gdy była dzieckiem chciała nosić szpilki, zeby jej ślady zostawiały takie fajne dziurki w asfaltowym chodniku. Teraz kupuje fleki na zapas, bo marzenia się spełniają.

 • 26.04.2020
  Zawód: Artysta. W pracowni malarzy niderlandzkich
  Muzeum Książąt Czartoryskich, ul. Pijarska 15
  Prowadzenie: Tomasz Kida – absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Muzeum Narodowym prowadzi zajęcia dla młodszych i tych nieco starszych. Fan gier wszelakich, od szachów i gier komputerowych przez planszówki, na papierowych „erpegach” kończąc.
  Gdy był mały chciał pojechać do Egiptu i pokierować budową nowej piramidy.

 • 17.05.2020
  Zawód: Artysta. W pracowni średniowiecznego witrażysty
  Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „Cud światła. Średniowieczne witraże w Polsce”
  Prowadzenie: Martyna Majsterek – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, przewodniczka po Krakowie. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Od lat swoją pasją i wiedzą dzieli ze wszystkimi – dziećmi i dorosłymi.
  Gdy była małą dziewczynką, bardzo chciała mieć własną żyrafę, najlepiej taką latającą.

 • 20.06.2020
  Zawód: Artysta. W pracowni Józefa Mehoffera
  Dom Józefa Mehoffera, ul. Krupnicza 26
  Prowadzenie: Joanna Kołek – edukatorka muzealna, absolwentka filozofii i kulturoznawstwa. Pracę z innymi i dla innych realizuje, współpracując z Działem Edukacji MNK oraz pracując w trzecim sektorze. Ma słabość do Wyspiańskiego, secesji i sztuki użytkowej oraz kultur krajów Europy Wschodniej, Kaukazu i Azji Centralnej.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję