Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
(LEPIEJ) DO SŁOWA! Konkurs poetycki

(LEPIEJ) DO SŁOWA! Konkurs poetycki

(LEPIEJ) DO SŁOWA! Konkurs poetycki

Kamienica Szołayskich im. Feliksa Jasieńskiego

pl. Szczepański 9, 31-011 Kraków
03.11.2020
wtorek
Z okazji zakończenia wystawy „Szuflada Szymborskiej” w Kamienicy Szołayskich, postanowiliśmy zorganizować konkurs i zakrzyknąć: (LEPIEJ) DO SŁOWA! - rozruszajmy ten finisaż!
Zapraszamy śmiałków, by stanęli w szranki w konkursie na najlepszy wiersz i zdobyli nagrodę. Utwór powinien dotyczyć jednego z przedmiotów należących do Szymborskiej, które zostały zgromadzone na wystawie. Jeśli ktoś z Was jeszcze na nie niej był – najwyższy czas! Jeśli wolisz przyjść na nią dopiero, kiedy wygrasz ekskluzywne oprowadzanie w towarzystwie Michała Rusinka - przekonaj nas, że to właśnie Ciebie na nim brakuje.

Konkursowy wiersz powinien mieć formę tzw. LEPIEJA, żartobliwego utworu, który w dwóch wersach opisuje ambiwalentną sytuację. Pierwszy wers zwyczajowo powinien zaczynać się od słowa „lepiej” (i podobne), a drugi od „niż”.

Wynalazczynią tego gatunku literackiego była polska noblistka Wisława Szymborska.
Klasykami gatunku są takie lepieje, jak: „Lepszy piorun na Nosalu / niż pulpety w tym lokalu”; „Lepiej złamać obie nogi / niż miejscowe zjeść pierogi”.

Nagrody w konkursie to 4 zaproszenia na ekskluzywne oprowadzanie po wystawie „Szuflada Szymborskiej” w wykonaniu Prezesa Fundacji Wisławy Szymborskiej, Michała Rusinka, które odbędzie się 5 grudnia o godz. 15:00. Nagrodzimy 4 najlepsze teksty.

Propozycje konkursowe przyjmujemy na adres: fskowron@mnk.pldo dnia 24.11 (do północy). Ogłoszenie wyników: 27.11.
Kryteriami wyboru będą dla nas:

- kreatywne nawiązanie do konkretnego przedmiotu związanego Wisławą Szymborską z wystawy „Szuflada Szymborskiej”
- poczucie humoru! 

Jury: Agata Jabłońska (poetka, Dział Marketingu MNK), Katarzyna Maziarz-Górka (polonistka, autorka książki „Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim”, Dział Edukacji MNK), Filip Skowron (polonista, Dział Edukacji MNK).

Regulamin

Załącznik nr 1 

Załącznik nr 2

MECENAS MNK

FUNDACJA WISŁAWY SZYMBORSKIEJ

PARTNER KAMIENICY SZOŁAYSKICH

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję