Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
WARSZTATY WYJAZDOWE „OPOWIEŚCI PRZEDMIOTÓW” I „TROCHĘBAJKI O STANISŁAWIE WYSPIAŃSKIM”

WARSZTATY WYJAZDOWE „OPOWIEŚCI PRZEDMIOTÓW” I „TROCHĘBAJKI O STANISŁAWIE WYSPIAŃSKIM”

WARSZTATY WYJAZDOWE „OPOWIEŚCI PRZEDMIOTÓW” I „TROCHĘBAJKI O STANISŁAWIE WYSPIAŃSKIM”

Podczas spotkania spróbujemy odpowiedzieć sobie na pytania: Kto może napisać książkę? Co jest do tego potrzebne? W trakcie warsztatów zaproponujemy działania aktywizujące wyobraźnię i pobudzające do twórczego, kreatywnego myślenia.

„Opowieści przedmiotów, czyli bajki podsłuchane w muzeum”, Jagoda Gumińska-Oleksy

O czym bzyczały muchy, gdy chciały pomóc parze zakochanych? Czego szukał w lustrze pewien samotny chłopiec? Czy w noc świętojańską także buty mogą przynosić szczęście? Zapraszamy do spotkania z książką, która odpowiedzi na te ważne pytania odnalazła w… muzeum. Okazuje się bowiem, że przedmioty ukryte w zakamarkach muzealnych wystaw mogą posiadać czarodziejską moc i mają nam do powiedzenia szereg zaskakujących historii. Przy okazji baśnie pomagają zrozumieć kwestie ważne z punktu widzenia dziecka i jego dorosłego opiekuna. Mówią między innymi o potrzebie posiadania przyjaciela, o marzeniach, które się spełniają, choć czasem trudno to zauważyć, o umiejętności docenienia swojej roli i miejsca w świecie.


„Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim”, Katarzyna Maziarz

Dlaczego „Trochębajki” są bajkami, ale tylko trochę? Ile jest w nich prawdy i kto je opowiada? Jaką rolę w tych historiach odgrywa pewien ceniony kolekcjoner, zarozumiały piec z bronowickiej chaty i nieco wysłużony surdut? Zapraszamy do poznania opowieści o małym Stasiu - chłopcu, który lubił rysować lub dorosłym, słynnym krakowskim artyście, Stanisławie Wyspiańskim.

Książka uhonorowana Nagrodą Żółtej Ciżemki.
 
W cenie:
 • Spotkanie autorskie
 • Czytanie książki
 • Warsztaty oraz niezbędne materiały
 • Dojazd do placówki w obrębie Krakowa
 • Egzemplarz książki
Możliwość zamówienia większej liczby książek w cenie promocyjnej: 25% rabatu przy zamówieniu w kwocie min. 200 zł.

Informacje praktyczne:
 • Termin należy ustalić z minimum miesięcznym wyprzedzeniem. Liczba spotkań ograniczona.
 • Rezerwacja: Centrum Informacji i Rezerwacji, 12 43 35 744, rezerwacja@mnk.pl
 • Cena: 500 zł brutto
 • Czas trwania warsztatów: 1-1,5 h
 • Grupa: do 25 dzieci
 • Zapisy: zasady rezerwacji są takie same jak w wypadku lekcji muzealnych. Rezerwacji należy dokonać w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 43 35 744 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie).
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję