Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar Logo
WARSZTATY WYJAZDOWE

WARSZTATY WYJAZDOWE

WARSZTATY WYJAZDOWE

Czy chcielibyście, aby odwiedziła Was autorka książki dla dzieci? Z naszego muzeum może przyjechać do Was Jagoda Gumińska-Oleksy lub Katarzyna Maziarz, autorki książek poświęconych przedmiotom zgromadzonym w muzeum i artystom, którzy je stworzyli. 

Podczas wyjazdowych warsztatów próbujemy odpowiedzieć na pytania: Kto może napisać książkę? Co jest do tego potrzebne? Zaproponujemy działania aktywizujące wyobraźnię i pobudzające do twórczego myślenia.

1) „Opowieści przedmiotów, czyli bajki podsłuchane w muzeum”, prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy

O czym bzyczały muchy, gdy chciały pomóc parze zakochanych? Czego szukał w lustrze pewien samotny chłopiec? Czy w noc świętojańską także buty mogą przynosić szczęście? Zapraszamy do spotkania z książką, która odpowiedzi na te ważne pytania odnalazła w… muzeum. Okazuje się bowiem, że przedmioty ukryte w zakamarkach muzealnych wystaw mogą posiadać czarodziejską moc i mają nam do powiedzenia szereg zaskakujących historii. Przy okazji baśnie pomagają zrozumieć kwestie ważne z punktu widzenia dziecka i jego dorosłego opiekuna. Mówią między innymi o potrzebie posiadania przyjaciela, o marzeniach, które się spełniają, choć czasem trudno to zauważyć, oraz o umiejętności docenienia swojej roli i miejsca w świecie.


2) „Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim”, prowadzenie: Katarzyna Maziarz

Dlaczego „Trochębajki” są bajkami, ale tylko trochę? Ile jest w nich prawdy i kto je opowiada? Jaką rolę w tych historiach odgrywa pewien ceniony kolekcjoner, zarozumiały piec z bronowickiej chaty i nieco wysłużony surdut? Zapraszamy do poznania opowieści o małym Stasiu - chłopcu, który lubił rysować lub dorosłym, słynnym krakowskim artyście, Stanisławie Wyspiańskim.

 
W cenie:
 • Spotkanie autorskie
 • Czytanie książki
 • Warsztaty oraz niezbędne materiały
 • Dojazd do placówki w obrębie Krakowa
 • Egzemplarz książki
 • Możliwość zamówienia większej liczby książek w cenie promocyjnej: 25% rabatu przy zamówieniu w kwocie min. 200 zł. 

Informacje praktyczne:
 • Termin należy ustalić z minimum miesięcznym wyprzedzeniem. Liczba spotkań ograniczona.
 • Cena: 500 zł brutto
 • Czas trwania warsztatów: 1-1,5 h
 • Grupa: do 25 dzieci
 • Zapisy i rezerwacja: zasady rezerwacji są takie same jak w wypadku lekcji muzealnych. Rezerwacji należy dokonać w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl lub tel. 12 43 35 744 (czynne w godz. 9:00–16:00 w dni powszednie). Zasady rezerwacji znajdą Państwo tutaj.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję