Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
ZAWÓD: ARTYSTA

ZAWÓD: ARTYSTA

ZAWÓD: ARTYSTA

Dzień jak co dzień. Pobudka o 6.30, szybki prysznic i śniadanie, teczka z bardzo ważnymi dokumentami złapana w biegu i poprawienie krzywo zapiętych guzików – czy tak wygląda dzień pracy artysty? Kiedy właściwie wychodzi do pracy i czy ma szefa?

Zapraszamy na weekendowe spotkania dla dzieci, podczas których zaglądniemy do pracowni dawnych i współczesnych artystów, zgłębimy tajniki ich pracy oraz poznamy metody i narzędzia, jakimi się posługiwali.

Ważne informacje:

 • Preferowany wiek uczestników: 5-10 lat
 • Czas trwania: 10.30–12.00 (1,5 h)
 • Ograniczona liczba miejsc w grupie
 • Wymagana rezerwacja: rezerwacja@mnk.pl (czynna w dni powszednie w godz.
  9.00-16.00)
 • Cena biletu: 5 zł od dziecka, opiekun – wstęp bezpłatny
 • Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym w Krakowie
 • Na każde Państwa pytanie dotyczące warsztatów odpowie koordynator cyklu Katarzyna Maziarz: kmaziarz@mnk.pl

Jak się zapisać?

 • Informacja: Centrum Informacji i Rezerwacji MNK: rezerwacja@mnk.pl
  lub tel. 12 433 57 44 (czynne w godz. 9.00–16.00 w dni powszednie).


Terminy:

17.03, Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1 / wystawa "Teraz Komiks!", W pracowni Papcia Chmiela

Prowadzenie: Magda Schuster – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W Muzeum prowadzi zajęcia i warsztaty dla młodszych i starszych. Zajmuje się ceramiką, rękodziełem artystycznym i ilustracją. Współpracuje ze szkołami i domami kultury. W wolnym czasie reanimuje peerelowskie meble.


14.04, Dom Jana Matejki, ul. Floriańska 41, W pracowni Jana Matejki

Prowadzenie: Jagoda Gumińska-Oleksy – z wykształcenia plastyk i pedagog, na co dzień opiekuje się działaniami edukacyjnymi dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym w Krakowie. Lubi słuchać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują i wierzy, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów.


28.04, Gmach Główny MNK, al. 3 Maja 1 / wystawa "Teraz Komiks!", W pracowni Papcia Chmiela (Ze względu na duże zainteresowanie wcześniejszym spotkaniem, zapraszamy na powtórkę!)

Prowadzenie: Magda Schuster – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego i łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych. W Muzeum prowadzi zajęcia i warsztaty dla młodszych i starszych. Zajmuje się ceramiką, rękodziełem artystycznym i ilustracją. Współpracuje ze szkołami i domami kultury. W wolnym czasie reanimuje peerelowskie meble.


26.05, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, ul. Kanonicza 17, W pracowni średniowiecznego rzemieślnika

Prowadzenie: Katarzyna Szczygieł – polonistka, pracuje w Działu Edukacji MNK. Na co dzień zajmuje się programem dla odbiorców niepełnosprawnych. Szczególnie interesuje się sztuką sakralną oraz barokową, nie są jej również obce tajemnice wizerunków świętych.


16.06, Pawilon Józefa Czapskiego, ul. Piłsudskiego 12, W pracowni Józefa Czapskiego

Prowadzenie: Ewelina Krawczyk – absolwentka edukacji artystycznej w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie arteterapii oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Animator działań artystyczno-pedagogicznych, edukator sztuki, nauczyciel. Na co dzień prowadzi warsztaty plastyczne i twórcze dla dzieci w Szkole Rysunku i Malarstwa Onamato. Jej pasją jest ruch i wspinaczka skałkowa.
Zobacz wszystkie cykle
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję