Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
Ferie w MNK

Ferie w MNK

Ferie w MNK

Ferie w muzeum - "Ciepło, cieplej, gorąco, czyli zimą o emocjach"
Zapraszamy dzieci do udziału w cyklu warsztatów, których tematem będą emocje i uczucia, czyli wszytko to, co w sztuce od zawsze było obecne, choć czasami w pierwszej chwili bywa niedostrzegane. Wspólnie z dziećmi będziemy poszukiwać emocji w dziełach wielkich mistrzów, w temperaturze barw, w gestach postaci, w formach i kształtach przedmiotów oraz w nas samych. Zajęcia mają miejsce w wybranych oddziałach MNK.

Ważne informacje:
  • Preferowany wiek uczestników: 6–10 lat
  • Wstęp: 5 zł od dziecka
  • Bilety: www.bilety.mnk.pl; osoby, którym przysługują ulgi z tytułu Krakowskiej Karty Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem, mogą dokonać zakupu biletu w kasie Muzeum po okazaniu stosownego dokumentu.
  • Zakup biletów od 1.01.2019
  • Rezerwacja na zajęcia w Muzeum Karola Szymanowskiego w willi „Atma” w Zakopanem:
  • agiewont@mnk.pl 
  • Uwaga! Wyjątek stanowią warsztaty rodzinne z cyklu Konik Muzealny. Informacje dotyczące Konika: TUTAJ


Prowadzący:

Aleksandra Nicewicz – studentka pedagogiki wczesnoszkolnej i przedszkolnej oraz absolwentka animacji społeczno-kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Podczas studiów odkryła, że pragnie pracować z dziećmi, a praktyki w Muzeum otwarły jej przestrzeń do twórczych działań z najmłodszą publicznością. W wolnych chwilach czyta fantastykę, podróżuje, fotografuje i gra w gry komputerowe.

Ewelina Krawczyk – absolwentka edukacji artystycznej w Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie. Ukończyła studia podyplomowe w zakresie arteterapii oraz pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej. Animatorka działań artystyczno-pedagogicznych, edukatorka sztuki, nauczycielka. Jej pasją jest ruch i wspinaczka skałkowa.

Joanna Kołek – absolwentka filozofii, ukrainoznawstwa i rosjoznawstwa. Edukatorka muzealna i pracowniczka organizacji pozarządowej. Ma słabość do secesji, Wyspiańskiego i sztuki użytkowej. Pasjonatka dwóch kółek i kultur krajów Europy Wschodniej, Kaukazu oraz Azji Centralnej.

Tomasz Kida – absolwent historii na Uniwersytecie Jagiellońskim. W Muzeum Narodowym prowadzi zajęcia dla młodszych i tych nieco starszych. Fan gier wszelakich, od szachów i gier komputerowych poprzez planszówki, na papierowych „erpegach” kończąc.
Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu. Entuzjazm dla pracy twórczej z dziećmi i młodzieżą wyraża także w fotografii.

Martyna Majsterek – studentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Swoją wiedzą i pasją uwielbia dzielić się ze wszystkimi, dziećmi i dorosłymi, bo nie ma nic lepszego niż kolejna osoba zarażona miłością chociażby do jednego małego dzieła.
Magda Schuster – absolwentka UJ i łódzkiej ASP. W Muzeum prowadzi zajęcia i warsztaty dla młodszych i starszych, poza Muzeum zajmuje się ceramiką, rękodziełem artystycznym i ilustracją. Współpracuje ze szkołami i domami kultury. W wolnym czasie reanimuje peerelowskie meble.
.
Katarzyna Maziarz – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, oligofrenopedagog, animatorka, edukatorka muzealna. Pracuje w Dziale Edukacji MNK, współtworząc programy dla rodzin i najmłodszych zwiedzających. Miłośniczka Młodej Polski i brudzących się w muzeum dzieci.

Jagoda Gumińska-Oleksy – absolwentka wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, pracuje w Muzeum Narodowym w Krakowie, gdzie odpowiada za program edukacyjny dla dzieci i rodzin. Prowadzi warsztaty i współpracuje z Uniwersytetem Dzieci. Wierzy w bajki, lubi opowiadać i uwielbia podsłuchiwać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują. Ma nadzieję, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów.

Wydarzenia w cyklu

22.01.2019
11:00
Gmach Główny
Warsztaty

Ferie w MNK - Dzieci i ryby głosu nie mają

Skąd wzięło się to przysłowie? Czy naprawdę dzieciom nie wolno było rozmawiać, śpiewać, śmiać się, rozmawiać? Podczas spotkania przeniesiemy się do czasów, w których dzieciom nie wypadało zabierać głosu przy dorosłych, rodziców i dziadków należało pocałować w rękę, a najlepiejstać się niewidzialnym. Nawet gdy miało się na sobie eleganckie ubranie, którego absolutnie nie wolno było poplamić.
24.01.2019
11:00
Gmach Główny
Warsztaty

Ferie w MNK - Uzbrojone emocje

Dawno, dawno temu dzielni i waleczni wojownicy przywdziewali twarde i ciężkie zbroje, by móc stawić czoło niebezpieczeństwu. Czy uczucia kryjące się pod zimną blachą rycerskich napierśników były równie chłodne? A gdyby tak uzbroić naszych rycerzy w stroje odpowiadające całemu bogactwu ludzkich emocji? Spróbujmy! Skorzystajmy z piór, wstążek i kolorowych bibuł, by sprawdzić, w jakim rytmie może bić rycerskie serce.
25.01.2019
11:00
Dom Mehoffera
Warsztaty

Ferie w MNK - Czy od „zimnej kolacji" może zrobić się gorąco?

Państwo Mehofferowie cenili dobre towarzystwo, ale czy naprawdę podawali swoim gościom tylko zimną kolację? I to w czasach, gdy ciepły posiłek dla gości był obowiązkowym elementem każdego przyjęcia? Czym właściwie była ta „zimna kolacja"? Czy była smaczna, czy wręcz nie do zjedzenia? Jedno jest pewne – sto lat temu niejednej pani i panu robiło się od niej gorąco, lecz niełatwo było z tej „kolacji” zrezygnować…Czy nam również w Domu Józefa Mehoffera zrobi się za ciepło?
26.01.2019
11:00
Pałac Ciołka
Warsztaty

Ferie w MNK - Niech zadziała mowa ciała

Na obrazach średniowiecznych mistrzów obserwujemy ciekawe sceny. Ludzie na nich przedstawieni zastygli w dziwnych pozach. Co oznaczają głębokie ukłony, ręce złożone jak do modlitwy lub zgięte pod nietypowymi kątami, osobliwe miny, a nawet grymasy? Czy to strach? Radość? A może coś jeszcze innego? Podczas warsztatów zabawimy się w detektywów i spróbujemy wytropić wszystkie tajemnice dawnej mowy ciała. Naszą przewodniczką będzie św. Katarzyna, bohaterka malowanej legendy, w której każdy gest ma znaczenie.
08.02.2019
11:00
Muzeum Szymanowskiego
Warsztaty

Ferie w MNK - Na zimno, czyli o niebieskim

Dłuższe dni w lutym absolutnie jeszcze nie oznaczają wiosny. Zwłaszcza w górach. Zima panuje tu niepodzielnie znacznie dłużej niż w innych regionach kraju. Zima – dumna królowa, w której palecie barw dominują chłodne odcienie bieli i błękitu – wcale przecież nie musi być zła ani okrutna. Podczas warsztatów porozmawiamy o kolorze niebieskim i jego symbolice, sami spróbujemy stworzyć niebieski portret zimy, zainspirowani muzyką Karola Szymanowskiego.
22.02.2019
11:00
Muzeum Szymanowskiego
Warsztaty

Ferie w MNK - Zimowe tęsknoty

Choć zima w górach może być najpiękniejszą porą roku, koniec lutego to czas, gdy zaczynamy tęsknić za momentem, gdy śnieg stopnieje, a lasy zadźwięczą głosami setek ptaków. Wyglądamy wiosny. Bo wiosna w Tatrach jest równie wspaniała, znacznie bardziej kolorowa, a wiosenne przebudzenie możemy nawet usłyszeć. Chociażby w dźwiękach muzyki, która zainspiruje nas, tak jak mogła inspirować twórców najpiękniejszych tatrzańskich pejzaży.
Zobacz wszystkie cykle
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję