Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
10+ SZTUKA

10+ SZTUKA

10+ SZTUKA

Czy sztuka jest ludziom potrzebna, jak można ją wykorzystać, czego nas uczy? Liczymy na to, że zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie posłużą za punkt wyjścia do "dorosłych" już rozmów, a jednocześnie opowieść o nich i ich twórcach rozwijać będzie wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętność krytycznego i nieszablonowego myślenia.
Zajęcia odbywają się w dwóch cyklach tematycznych w wybrane soboty w godz. 10.30 - 12.15.

Na eksponaty, już być może dobrze znane, spojrzymy w nowy sposób i odkryjemy drzemiący w nich potencjał.

Zapraszamy na cykl warsztatów weekendowych dla dzieci w wieku 10–13 lat.

Warsztaty są podzielone na dwa cykle tematyczne: 

1. O gustach się nie dyskutuje? Na styku sztuki, mody i designu
Co nam się podoba i dlaczego? Jak sposób, w jaki ludzie patrzą na swoje otoczenie, przekłada się na przedmioty, które wytwarzają? Czy z japońskiego wachlarza da się odczytać jaką filozofią kierował się jego twórca? Czego o marzeniach i ambicjach dawnych mieszkańców Polski dowiadujemy się, przyglądając się sukniom i żupanom? W trakcie warsztatów z cyklu 10 + skupimy się na strojach i wytworach rzemiosła artystycznego.

Prowadzenie: Anna Pichura i Agnieszka Fluder (ostatnie warsztaty 22.04.2017)

Anna Pichura – artystka wizualna, pedagożka, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

Agnieszka Fluder – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych na Wydziale Malarstwa w Pracowni Interdyscyplinarnej. Zajmuje się wideo, multimediami i działaniami w przestrzeni. Prowadzi zajęcia edukacyjne, tworzy, projektuje. Interesuje się łączeniem ruchu i dźwięku z działaniami plastycznymi, lubi odkrywać świat różnymi zmysłami równocześnie.

Terminy: 18 lutego, 4 marca, 18 marca, 22 kwietnia 2017 r.


2.  O Pięknie
Zapraszamy na cykl warsztatów, podczas których przyjrzymy się pojęciu piękna. Jak je rozumiemy i gdzie go szukamy? Czy kryteria piękna są wszędzie takie same? Czy sztuka współczesna odpowiada na naszą potrzebę piękna? Zapraszamy w podróż przez różne kultury i nurty w sztuce. Od Japonii i obrazów "Przepływającego Świata", poprzez prace twórców młodopolskich, awangardę, aż do poszukiwań artystek z końca XX i przełomu XX i XXI wieku.

Prowadzenie: Izabela Lechowicz – absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się fotografią, prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Założyła Światłoczułą – autorską pracownię plastyczno-fotograficzną. Lubi Beskid Niski.
Terminy: 8 kwietnia, 6 maja, 3 czerwca, 17 czerwca 2017 r.

Informacje dodatkowe:
  • Warsztaty odbywają się w soboty w godzinach 10.30–12.15
  • Cykl skierowany do dzieci w wieku 10–13 lat
  • Warsztaty odbywają się w wybranych oddziałach Muzeum.
  • Wstęp: 80 zł – karnet za cały cykl zajęć; 20 zł – za jednorazowy udział w warsztatach.
  • Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona; grupy mają charakter kameralny.
  • Warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji: rezerwacja@mnk.pl 
    W tytule maila prosimy wpisać: Rezerwacja 10+SZTUKA + tytuł cyklu lub konkretnego warsztatu.
    W treści maila prosimy podać terminy warsztatów, imię i nazwisko oraz wiek dziecka.

Wydarzenia w cyklu

Zobacz wszystkie cykle
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję