Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
10+ SZTUKA

10+ SZTUKA

10+ SZTUKA

Czy sztuka jest ludziom potrzebna, jak można ją wykorzystać, czego nas uczy? Liczymy na to, że zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie posłużą za punkt wyjścia do "dorosłych" już rozmów, a jednocześnie opowieść o nich i ich twórcach rozwijać będzie wyobraźnię, kreatywność oraz umiejętność krytycznego i nieszablonowego myślenia.
Zajęcia odbywają się w dwóch cyklach tematycznych w wybrane soboty w godz. 10.30 - 12.15.

Na eksponaty, już być może dobrze znane, spojrzymy w nowy sposób i odkryjemy drzemiący w nich potencjał.

Zapraszamy na cykl warsztatów weekendowych dla dzieci w wieku 10–13 lat.

Warsztaty są podzielone na dwa cykle tematyczne: 

Cykl 1
Krytycy czy krytykanci? O uważnym patrzeniu i konstruktywnej krytyce
Kto ustala, co znajdzie się w muzeum? Jak tworzy się kanon? Dlaczego dzieła odrzucone za życia artystów i artystek zyskują uznanie wiele lat później? Uczestnicy i uczestniczki cyklu będą rozwijać nie tylko swoje zdolności plastyczne, ale też umiejętności patrzenia na dzieła sztuki i analizowania sposobu ich funkcjonowania w muzeum i w kulturze. Będziemy nie tylko malować, wycinać, kleić i prezentować prace plastyczne, ale też dyskutować, pracować w grupach i uczyć się przyjmowania z szacunkiem argumentów osób, z którymi się nie zgadzamy.

Prowadzenie: Anna Pichura – artystka wizualna, pedagożka, studentka Środowiskowych Studiów Doktoranckich na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Organizatorka wystaw i wydarzeń artystycznych. Interesuje się sztuką współczesną, z naciskiem na działania w przestrzeni publicznej, wideo, performance i malarstwo.

Terminy i tematy:


Cykl 2
Skupieni na sztuce
Warsztaty o sztuce portretu, sztuce patrzenia i wielokulturowości. Podczas zajęć skupimy się nie tylko na dziełach, które przetrwały próbę czasu i są doskonale znane w świecie. Zastanowimy się także, czym jest sztuka w potocznym rozumieniu tego słowa, kiedy mówimy o sztuce życia lub sztuce rozmowy. Z jednej strony przyjrzymy się słynnej Damie z gronostajem oraz Zielnikowi Stanisława Wyspiańskiego, a z drugiej jednak poszukamy w naszej kulturze tego, co pozornie zwyczajne, regionalne i czasem zapomniane.

Prowadzenie: Izabela Lechowicz – absolwentka Wydziału Malarstwa ASP we Wrocławiu. Zajmuje się fotografią, prowadzi zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Założyła Światłoczułą – autorską pracownię plastyczno-fotograficzną. Lubi Beskid Niski.

Terminy i tematy:


Informacje dodatkowe:
 • Warsztaty odbywają się w soboty w godzinach 10.30–12.15
 • Cykl skierowany do dzieci w wieku 10–13 lat
 • Warsztaty odbywają się w wybranych oddziałach Muzeum.
 • Wstęp: 80 zł – karnet za cały cykl zajęć; 20 zł – za jednorazowy udział w warsztatach.
 • Liczba miejsc w każdej grupie jest ograniczona; grupy mają charakter kameralny.
 • Warsztaty wymagają wcześniejszej rezerwacji: rezerwacja@mnk.pl 
  W tytule maila prosimy wpisać: Rezerwacja 10+SZTUKA + tytuł cyklu lub konkretnego warsztatu.
  W treści maila prosimy podać terminy warsztatów, imię i nazwisko oraz wiek dziecka.
 • Regulamin warsztatów i spotkań dla dzieci i rodzin w Muzeum Narodowym w Krakowie

Wydarzenia w cyklu

Zobacz wszystkie cykle
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję