Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
Wolontariat w Dziale Edukacji

Wolontariat w Dziale Edukacji

Wolontariat w Dziale Edukacji

Jeśli chcesz podjąć nowe wyzwania i przeżyć interesującą przygodę - zostań wolontariuszem w Sekcji Edukacji MNK.

Zapewniamy ciekawe doświadczenie, możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i poznania fascynujących ludzi, a z rzeczy bardziej przyziemnych umowę i zaświadczenie. 

Wszystkich chętnych, tych którzy się zastanawiają albo mają wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem: awalczyk@mnk.pl 

Co możesz robić jako wolontariusz?
Będąc wolontariuszem w Dziale Edukacji możesz: 

  • pomagać przy organizacji wydarzeń edukacyjnych podczas eventów
  • zajmować się promocją wydarzeń edukacyjnych
  • zostać asystentem prowadzącego warsztatów dla dzieci
Wybierz to, co najbardziej Cię interesuje:

Warsztaty Konik Muzealny - pomoc w przygotowaniu materiałów do warsztatów, czynności administracyjne (rozdawanie kart pracy, ankiet itd.), pomoc rodzinom we wspólnym wypełnianiu zadań, samodzielne animowanie jednego stanowiska z zadaniami, dzielenie informacji na temat programów edukacyjnych przeznaczonych dla rodzin i dzieci w MNK.
Konik Muzealny - więcej informacji

Asystent prowadzącego warsztaty Paleta Debiutanta - wsparcie prowadzącego podczas zajęć,  bezpośrednia pomoc dzieciom i ich opiekunom w wykonaniu zadań, czynności administracyjne (rozdawanie karnetów, ankiet itd., sprawdzanie obecności). 
Paleta Debiutanta - więcej informacji

Asystent prowadzącego warsztaty 10+ Sztuka -  wsparcie prowadzącego podczas części odbywającej się w galerii i Sali edukacyjnej, pomoc w przygotowaniu warsztatów, dokumentacja warsztatów: pisanie relacji, robienie zdjęć, zbieranie opinii uczestników, czynności administracyjne (rozdawanie karnetów, ankiet itd., sprawdzanie obecności).
10+ Sztuka - więcej informacji


Dlaczego warto? Opinie naszych wolontariuszy

"Wolontariat to możliwość ożywienia i kształtowania pozornie nietykalnej przestrzeni muzeum. Jego mury i zabytki staja się co raz bardziej przyjazne z każdymi kolejnymi warsztatami, a zaangażowanie włożone w przygotowanie projektów niezmiennie owocuje satysfakcją".
Mateusz, student Etnologii i Antropologii Kultury

"Wolontariat w Muzeum Narodowym jest dla mnie cudownym doświadczeniem. Dzięki niemu zrozumiałam, że praca z dziećmi i kontakt z ludźmi jest moim życiowym powołaniem, jest czymś, co sprawia, że chcę żyć. Po każdych zajęciach wychodzę zawsze pełna radości i chęci do działania. Dzięki wolontariatowi w tym miejscu spotkałam wiele cudownych osób, od których – już na samą myśl o nich – czerpię energię do życia. Uczestnicząc w warsztatach dla osób niepełnosprawnych zrozumiałam, że trzeba cieszyć się każdą najmniejszą rzeczą, każdą chwilą. W trudniejszych sytuacjach, które doprowadzają mnie do smutku i kiedy cała energia opada, wystarczy, że przypomnę sobie te zajęcia i czuję się jak nowo narodzona. Te doświadczenie sprawiło, że w moim życiu pojawiło się więcej dni tych weselszych, więcej chęci do działania i więcej optymizmu. Muzeum pozwoliło mi spojrzeć na życie, na kulturę i sztukę z trochę innej perspektywy. Miła atmosfera, sympatyczni ludzie, ciekawe zajęcia i ciągłe pomysły są tylko jednymi z wielu czynników, które sprawiają, że chce się działać w Muzeum. Najfajniejsze jest to, że każdy znajdzie odpowiednie miejsce dla siebie. Odkąd przyjechałam na studia do Krakowa, moim marzeniem było działać jako wolontariuszka w tym miejscu, ale zawsze miałam obawy, że to nie jest miejsce dla mnie – nie studiuje historii sztuki. Jak widać marzenie się spełniło. Ponadto oferta edukacyjna prowadzona przez Sekcję Edukacji Muzeum Narodowego przyczyniła się do tego, że edukacja kulturalna stała się tematem mojej pracy dyplomowej. Dzięki wolontariatowi odkryłam swoje ukryte talenty i nabyłam większego doświadczenia w pracy – przede wszystkim – z dziećmi. Muzeum Narodowe uczy i bawi – nie tylko dzieci, mnie też".
Agnieszka, studentka kulturoznawstwa

"Wolontariat dał mi na pewno możliwość obcowania ze sztuką, zwiedzenia wystaw na które może bym się wcale nie wybrał ze względu na brak czasu. Był pewną formą oderwania się od codzienności, od studiów. Myślę, że spożytkowałem czas lepiej niż gdybym siedział bezczynnie w domu. Podobało mi się to, że mogłem pracować z dziećmi, które bardzo lubię. Cieszę się, że poznałem tylu fajnych ludzi z wolontariatu i muzeum. Udział w wolontariacie to też na pewno bardzo dobre doświadczenie w pracy w grupie, które mogę dodać do swojego CV".
Kacper, student Wydziału Farmaceutycznego
Słowa kluczowe: wolontariat, edukacja, studenci
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję