Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
Warsztaty świąteczne: Ściśle fajne, czyli sekrety św. Mikołaja

Warsztaty świąteczne: Ściśle fajne, czyli sekrety św. Mikołaja

Warsztaty świąteczne: Ściśle fajne, czyli sekrety św. Mikołaja

Grudzień to czas wyjątkowy. Czas oczekiwania na Boże Narodzenie, na śnieg, na choinkę, na kolędy, na pierniczki, na pierwszą gwiazdkę... Grudzień to czas magiczny i tajemniczy. Jedną z grudniowych zagadek stanowi tajemnica prezentów. Kto właściwie je przynosi? Czasem ofiarowuje oficjalnie, czasem potajemnie podrzuca pod poduszkę albo pod choinkę.

Powszechnie wiadomo, że specjalistą od ściśle tajnych akcji jest św. Mikołaj. Kim był Mikołaj, zanim włożył aureolę i stał się ulubieńcem wielu dzieci? Jak wyglądał? W co się ubierał? Czym podróżował? Dlaczego dziś jego imię kojarzy nam się z prezentami?

Czy przychodzi do nas 6 czy 24 grudnia? I czy aby na pewno nie ma wspólników? Św. Mikołaj, Gwiazdka, Gwiazdor, Aniołek... Ściśle fajnych świątecznych agentów jest wielu.

Zapraszamy na warsztaty, podczas których w dziełach dawnych mistrzów malarstwa i rzeźby odkryjemy sporo ściśle tajnych sekretów św. Mikołaja. Porozmawiamy również o innych polskich tradycjach związanych z grudniowymi prezentami.


Prowadzenie: Ewelina Krawczyk – absolwentka Edukacji Artystycznej AJD w Częstochowie. Ukończyła studia podyplomowe z Arteterapii oraz Pedagogiki Przedszkolnej i Wczesnoszkolnej. Animator działań artystyczno-pedagogicznych, edukator w Muzeum Narodowym. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobyła jako nauczyciel w krakowskich przedszkolach. Obecnie prowadzi warsztaty plastyczne i twórcze dla dzieci. Jej pasją jest ruch i wspinaczka skalna.

Gdzie i kiedy:


Informacje dodatkowe:

  • Preferowany wiek dzieci: 5-10 lat
  • Cena: 5 zł
  • Warsztaty otwarte, brak rezerwacji

Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję