Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
Szkoła w muzeum - ucieczka z ławek

Szkoła w muzeum - ucieczka z ławek

fot.Mirosław Żak, pracownia fotograficzna MNK

Szkoła w muzeum - ucieczka z ławek

Zapraszamy nauczycieli, żeby ze swoimi uczniami przyszli do naszego Muzeum i poprowadzili  lekcję w jednym z naszych oddziałów. Na chętnych czekają bezpłatne klasowe bilety.
W oddziałach MNK można przeprowadzać  lekcje z różnych przedmiotów - np. z języka polskiego, historii, przedsiębiorczości, historii sztuki, wiedzy o społeczeństwie czy katechezy. Wybór oddziału i przedmiotu zależy od nauczyciela.

Jak skorzystać z oferty?
  • Lekcję można przeprowadzić po wcześniejszej rezerwacji w Centrum Informacji i Rezerwacji MNK, pod numerem tel. (12) 433 57 44 lub mailowo: rezerwacja@mnk.pl
  • Akcja przedłużona w 2018 roku, do wyczerpania biletów!
  • Nauczyciel może wejść z klasą w konkretnym terminie na jedną wybraną galerię stałą lub na wystawę "Wyspiański" (Uwaga! bilety klasowe nie obowiązują w Kamienicy Szołayskich).

Oddziały Muzeum Narodowego w Krakowie i znajdujące się w nich galerie stałe:
Skorzystanie z bezpłatnych biletów klasowych jest możliwe dzięki Andrzejowi Kuligowi, zastępcy prezydenta Krakowa, który zdecydował, że miasto wykupi 200 takich lekcji dla szkół. Kolejne 200 postanowiła kupić kadra dyrektorska Muzeum Narodowego w Krakowie.

- Jestem przekonany, że to nie tylko inwestycja w przyszłe pokolenia widzów muzealnych, które być może będą do nas wracać. To także sposób na budowanie społeczeństwa obywatelskiego, na kreowanie współodpowiedzialności za przestrzeń społeczną i kulturową miasta oraz regionu, wreszcie okazja do włączenia się w działanie prospołeczne - mówił dr hab. Łukasz Gaweł - zastępca dyr. MNK ds. Strategii, Rozwoju i Komunikacji.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję