Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
Współpraca z TMHiZK

Współpraca z TMHiZK

Od prawej: prezes TMHiZK prof. Jacek Purchla, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie dr hab. Andrzej Betlej i dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Michał Niezabitowski. Fot. Mirosław Żak - Pracownia Fotograficzna MNK.

Współpraca z TMHiZK

Muzeum Narodowe w Krakowie

03.01.2017
wtorek
Muzeum Narodowe w Krakowie rozpoczęło nowy etap współpracy z Towarzystwem Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.
3 stycznia 2017 r. o godzinie 12:00 w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach umowę podpisali prezes TMHiZK prof. Jacek Purchla, dyrektor Muzeum Narodowego w Krakowie dr hab. Andrzej Betlej i dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa Michał Niezabitowski.

Na mocy porozumienia Towarzystwo staje się oficjalnym partnerem Muzeum Narodowego w Krakowie oraz Muzeum Historycznego Miasta Krakowa. Dzięki kompetencjom swoich członków będzie im udzielać wsparcia merytorycznego, udostępniać wydawnictwa, popularyzować dorobek obu muzeów, pomagać przy organizacji wydarzeń i konstruowaniu nowych narracji o mieście. Członkowie Towarzystwa będą zaś uprawnieni do darmowego zwiedzania obu Muzeów.

Intencją Sygnatariuszy jest dzieło popularyzacji - przybliżanie historii i kultury Krakowa zarówno jego mieszkańcom, jak i licznym turystom, a to dzięki długofalowej i owocnej współpracy między organizacjami. Przedsięwzięcie to stanowi ważny element przekształcania się muzeów w instytucje znacznie bardziej otwarte i przyjazne.

Kraków, także z racji ogólnoświatowego i ogólnopolskiego zainteresowania jego dziedzictwem, jest lokomotywą marki "POLSKA", co nakłada zupełnie wyjątkowe powinności na podmioty za to dziedzictwo współodpowiedzialne.
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję