Obiekt dostępny dla niepełnosprawnych ruchowo Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo eye facebook facebookflickr flickr googleplus googleplusinstagram instagram pinterest pinterest searchsearchtwitter twitterwifi Zakaz fotografowania youtube youtube wheelchair Listgridheart kir Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Alert Calendar Calendar Calendar
Premiera: HARNASIE Karola Szymanowskiego

Premiera: HARNASIE Karola Szymanowskiego

Fragment plakatu oparty na rysunku Jana Polewki

Premiera: HARNASIE Karola Szymanowskiego

Gmach Główny

al. 3 Maja 1, 30-062 Kraków
09.12.2017
sobota
19:00
bilety
W 80 lat po śmierci kompozytora Balet Cracovia Danza sięga po raz pierwszy po "Harnasie" Karola Szymanowskiego, jedno z najbardziej znanych dzieł tego twórcy.
Ten balet-pantomima jest nie tylko pierwszym w historii muzyki polskiej utworem scenicznym w całości opartym na folklorze Podhala, ale także pierwszym, który w tak doskonały sposób łączy w sobie elementy muzyki ludowej z indywidualnym stylem kompozytora. Do tej pory Balet Cracovia Danza miał w repertuarze tylko jeden spektakl oparty na muzyce Szymanowskiego: Barwy Polski, którego premiera odbyła się w Narodowym Starym Teatrze w 2011 roku.

Premiera odbędzie się w sobotę 9 grudnia o godz. 19.00 w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Poprzedzona zostanie wykładem Małgorzaty Janickiej-Słysz, teoretyka muzyki, prorektora krakowskiej Akademii Muzycznej, specjalisty od Szymanowskiego i kuratora do spraw muzyczno-programowych Atmy w Zakopanem.

Projekt Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Muzyka: Karol Szymanowski
Inscenizacja i chorografia: Leszek Rembowski
Asystent choreografa: Dariusz Brojek
Kostiumy: Jan Polewka
Scenografia: Jan Burnat
Organizator: Balet Cracovia Danza
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję